Start LifestyleDzieciak po godzinach Dziecko z zespołem Downa nauczy Cię kochać

Dziecko z zespołem Downa nauczy Cię kochać

przez Redakcja

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. W tym dniu nie tylko solidaryzujemy się z osobami z zespołem Downa, lecz również zastanawiamy się nad tym, jak wygląda ich życie i życie z nimi. Ile razy dziękowałaś Bogu, że masz zdrowe dziecko, a mijając na ulicy mamę z chorym dzieckiem czułaś współczucie? Nie musisz się tego wstydzić, wiele z nas też tak miało. Jednak dziecko z zespołem Downa to nie tylko problem na całe życie. To również wiele cudownych chwil oraz prawdziwa lekcja bezwarunkowej miłości. Jest tyle wspaniałych rzeczy, które towarzyszą posiadaniu dziecka z zespołem Downa. Rzeczy, o których nie wspomni lekarz przekazując Ci informację, że Twoje dziecko ma dodatkowy chromosom i Twoje życie zmieni się na zawsze.. A jednak oprócz wielu trudów i ciężkich chwil możesz być pewna tego, że..

Dziecko z zespołem Downa dłużej pozostanie Twoim małym dzieckiem

Każda mama z tęsknotą wraca do czasów, kiedy jej dziecko było wpatrzone w nią jak w obrazek i kiedy była dla niego mentorką, przyjaciółką i najlepszą towarzyszką zabaw w jednym. Dzieci z zespołem Downa zazwyczaj charakteryzują się mniejszym wzrostem, co powoduje, że dłużej zachowują „dziecięcy” wygląd. Przyczynia się do tego również niskie napięcie mięśniowe. Zostają na tym etapie o wiele dłużej, niż całkowicie zdrowe dzieci. Zależność od rodzica jest z pewnością czasem męcząca, ale Ty dłużej będziesz cieszyć się swoim małym, ukochanym dzieckiem 🙂

Dziecko z zespołem Downa nauczy Cię cieszyć się z małych rzeczy

Robią wszystko nieco później na wykresach rozwojowych. Ale czekanie i dodatkowy wysiłek sprawiają, że każdy kamień milowy jest powodem do świętowania. Będziesz celebrować każde osiągnięcie i całą ciężką pracę, jaką Twoje dziecko w nią włożyło. Nauczysz się cieszyć z małych rzeczy, które szybko urosną dla Ciebie do rangi superważnych. Nauczysz się skakać z radości na widok wieży z klocków, czy samodzielnie założonej skarpetki. Dla dziecka z zespołem Downa, każdy kamień milowy jest jak pierwszy krok na księżycu. A Ty będziesz częścią tych wiekopomnych chwil.

Dziecko z zespołem Downa nauczy Cię kochać i doceniać

Posiadanie dziecka z zespołem Downa zmiękczy twoje serce, pozwalając ci przyjmować ludzi takimi, jakimi są, niezależnie od ich zdolności. Nauczysz się akceptować to co się dzieje bez zadawania pytań i dziękować za wszystko co masz. Otworzysz się na świat ludzi z niesprawnością. Zamiast omijać ludzi z trudnościami odwracając wzrok, zaczniesz się do nich szczerze uśmiechać. Nauka życia z dzieckiem z zespołem Downa to nauka miłości.

Dziecko z zespołem Downa otwiera Cię na ludzi

Kiedy masz dziecko z zespołem Downa, do twojego życia wchodzą nowi ludzie. Zaprzyjaźnisz się innymi rodzicami, których docenisz za rady i pomoc w trudnych chwilach. Zdobędziesz nowych przyjaciół nie tylko w realnym życiu, lecz również na wspierających forach. Posiadanie dziecka z zespołem Downa przełamuje bariery społeczne, a ty jakby mimowolnie machasz do innych rodziców dzieci z zespołem Downa, przyznając, że oboje macie coś wspaniałego do dzielenia się ze sobą.

Dziecko z zespołem Downa jest wyjątkowe

Wreszcie, wychowywanie dziecka z zespołem Downa jest wspaniałe i niesamowite, ponieważ posiadanie dzieci jest wspaniałe i niesamowite. Sprawia, że ​​zdajesz sobie sprawę, że miłość matki nie opiera się na zdolności dziecka, ale na twojej własnej zdolności do akceptacji i dawania. Posiadanie dziecka niepełnosprawnego może czasami być trudne, ale czasami nie. A kiedy już to zrozumiesz, zdasz sobie sprawę, że dotyczy to wszystkich dzieci. Rodzicielstwo to otwieranie oczu, życie zmieniające się i warte każdej minuty, a to samo dotyczy wychowywania dziecka z dodatkowym extra chromosomem. Extra wyjątkowym 🙂

You may also like

Zostaw komentarz