Inhalator dla dzieci

przez Redakcja
inhalator dla dzieci

Żaden rodzic nie chce, aby ich dziecko było chore, przeziębione czy miało katar. Próbujemy chronić nasze pociechy od tego na tyle, ile jest to możliwe. Niestety przeziębienie jest nie uniknione, tym bardziej, gdy nasze dziecko uczęszcza do przedszkola, czy innej placówki edukacyjnej, wtedy najczęściej przynosi wirusy do domu. Zatem, jak pomóc dziecku, gdy męczy go przeziębienie czy katar? Najpopularniejszym sposobem na pozbycie się kataru, przeziębienia czy nawet alergii jest Inhalator. Przeraża nazwa? Wydaje Ci się, że sobie z tym nie poradzisz? Jak to działa? I czy w ogóle jest praktyczne? W takim razie zapraszam na zapoznanie się z artykułem, w którym spróbujemy odpowiedzieć na Twoje wszystkie pytania ????

Co to jest inhalator? – inhalator dla dzieci

Inhalator jest to proste urządzenie używane w lecznictwie, działa na zasadzie wdychania zawartego w nim różnego rodzaju aerozolu lub roztworów leków.  W inhalatorze używamy preparatów ułatwiających zniwelowanie wydzieliny z dróg oddechowych. Inhalator wydziela z siebie cząsteczki o różnej wielkości, są mniejsze i większe. Te pierwsze docierają do oskrzeli czy pęcherzyków płucnych, natomiast te większe docierają najbliżej, czyli nos, gardło. Wybierając inhalator dla dziecka, na rynku spotkamy się z dwoma rodzajami:

·       Pierwszy z nich to inhalator tłokowy- jest wybierany najczęściej wśród rodziców. Możemy również spotkać się z nazwą kompresorowy lub pneumatyczny. Ma za zadanie wytwarzać powietrze, które pobiera lekarstwa z komory i dostarcza je do gardła oraz jamy nosowej a stamtąd do oskrzeli i płuc. Jedynym minusem tego rodzaju inhalatora jest głośność. Cena takiego inhalatora to około 103zł.

·       Drugim rodzajem jest inhalator ultradźwiękowy- w porównaniu do pierwszego zachowuje się bardzo cichutko. Inhalacja odbywa się szybciej i jest bardziej efektowna niż pierwszego rodzaju. Dzięki swojej budowie wytwarza bardzo drobne cząsteczki, które są lepiej wchłaniane. Koszt takiego urządzenia to około 280zł.

Wybierając inhalator dla dziecka, musimy zwracać szczególną uwagę na czas jego pracy, efektowność, głośność, wielkość cząsteczek oraz wygląd. Wygląd jest ważny dla dziecka, aby nie było przerażone. Na rynku mamy wiele inhalatorów przyjaznych dla dzieci w różnych kształtach.

Ranking inhalatorów dla dzieci – 6 najlepszych inhalatorów

Gdy decydujemy się już na kupno urządzenia, sugerujemy się opinią innych czy ceną. O to propozycje najlepszych inhalatorów, które ułatwią Ci podjęcie decyzji ????inhalator dla dzieci

1.     Inhalator Professional firmy Medel- jest to najbardziej popularny i godny polecenia inhalator. Oferuje efektywne i dokładne działanie podczas terapii. Jest cichym urządzeniem, a dzięki swojej jakości ma możliwość pracy ciągłej. Wytwarza bardzo drobne cząsteczki, które szybko docierają do płuc i oskrzeli. Jest polecany zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, a dzięki jego pracy jest bardzo przyjemny dla pacjenta.  W swoim zestawie posiada dodatkowo dwa rodzaje nebulizatorów. Medel Jest Plus oraz Medel Jest Rhino. Ten pierwszy jest zaawansowany technicznie, dzięki swojemu pojemnikowi pozwala na wzięcie całej dawki leku. Wykorzystywany może być zarówno w górnych drogach oddechowych, jak i w dolnych. Drugi rodzaj jest przeznaczony tylko i wyłącznie do oczyszczania górnych dróg oddechowych. Stosowany jest przede wszystkim do usunięcia wydzieliny z górnych dróg oddechowych, przy przewlekłym katarze oraz zapaleniu błony śluzowej. Cena takiego inhalatora to około 267 zł.

2.     Inhalator Medel Family Evo My17- jak sama nazwa wskazuje, jest przeznaczony dla całej rodziny, a dzięki ultracichemu kompresorowi ułatwi leczenie twojego dziecka. Cena inhalatora około 140 zł.

3.     Inhalator Beurer ih 21- jest to urządzenie firmy niemieckiej, który kładzie nacisk na dokładność. Inhalator o szybkim działaniu, kompresorowy, posiada wysoki wskaźnik działania lekarstwa, zasilany za pomocą sieci. Ma możliwość dezynfekcji urządzenia. Leczenie górnych dróg oddechowych, jak i dolnych oraz astmy. Cena około 170 zł.

4.     Inhalator Philips Respironics InnoSpire Elegance- jest to urządzenie, które ma możliwość pracy ciągłej bez przerwy. Dzięki czemu możemy stosować go jeden po drugim bez odstępu 40 min. Jest stosowany w szpitalach, poradniach czy innych gabinetach. Posiada system Venturi, który pozwala na szybką dawkę leku. Może być stosowany w różnych rodzajach inhalacji. Koszt inhalatora to około 230 zł.

5.     Inhalator tłokowy Microlife NEB 100 B- polecany dla całej rodziny. Urządzenie działa szybko i efektownie. Wytwarza niewielką ilość cząsteczek, co ułatwia inhalację. Dzięki swojej niewielkiej budowie nie będziemy mieli problemów z przechowaniem go. Posiada podziałkę na leki, co ułatwia nam też inhalacje. Stosowany jest do leczenia górnych i dolnych dróg oddechowych. Cena to około 100 zł.

6.     Inhalator Membranowy ORO-MESH- jest to najmniejszy inhalator na rynku, jaki możemy spotkać, dzięki swojej budowie idealnie nadaje się dla osób leżących, jest przenośny. Czas inhalacji trwa około 30 min. Nadaje się do wszystkich leków przeznaczonych do inhalacji. Bardzo cicha praca. Koszt takiego urządzenia to około 150 zł.

You may also like

Zostaw komentarz