Suchy basen z kulkami

przez Redakcja
suchy basen z kulkami suchy basen z piłeczkami

Zastanawiasz się, czy warto kupić suchy basen z kulkami do domu? Czy Twoje dziecko będzie zainteresowane nim? Czy nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto? Od lat dzieci uwielbiały spędzać czas w kulkach, do czego były przygotowane specjalne sale zabaw tak zwany “figloraj”. W dzisiejszych czasach możemy taką frajdę zapewnić dzieciom w domu bez wychodzenia. Wystarczy komputer i Internet, aby zamówić taki basen z kolorowymi kulkami.

Czy warto kupić taki gadżet do domu?

Suchy basen z kulkami zapewni twojemu dziecku mnóstwo niezapomnianej zabawy. Może bawić się w nim samo, jak i z rówieśnikiem czy nawet rodzicem. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że taki basen może być świetnym rozwiązaniem, aby nauczyć dziecka rozpoznawania kolorów dzięki różnorodnym piłeczką. Poprawia koordynację ruchową oraz wpływa na różne bodźce dziecka. Nasze maleństwo może w basenie skakać, podrzucać piłeczki, a nawet nurkować. Dziecko świetnie poprawia motorykę. Basen przeznaczony jest dla dziecka rocznego, jak i również dla młodszego, które potrafi samodzielnie siedzieć. Sprawdzi się na wiele pięknych lat dzieciństwa naszego dziecka. Dla tych najmłodszych może posłużyć również jako mata ochronna do zabaw oczywiście po wcześniejszym wyjęciu kulek.

Czy suchy basen z kulkami jest bezpieczny?

suchy basen z kulkami suchy basen z piłeczkamiWielu rodziców zastanawia się, czy taki basen jest bezpieczny dla dziecka. Oczywiście! Sam basen wykonany jest z gąbki i materiału. Gąbka tak zwana pianka tapicerska im lepsza, tym droższa. Więc kupując taki basen mamy świadomość, że jest to spory wydatek, ale czego nie robi się dla dzieci, aby zapewnić im mnóstwo frajdy. Na co więc zwrócić uwagę wybierając basen:

·       Gąbka- Powinna ona być twarda, ale zarazem miękka i elastyczna, aby dziecko mogło po niej bezpiecznie skakać i wspinać. Dobra gąbka to taka, która po wgnieceniu wraca do swojej pierwotnej pozycji.

·       Dno- odpowiednie dno dla twojego dziecka powinno mieć grubość 4 cm, aby dziecko mogło czuć się komfortowo i bezpiecznie.

·       Materiał- nic takiego, a jednak. Twoje dziecko bawiąc się, również ma styczność z materiałem więc, aby zapewnić bezpieczeństwo, musimy spojrzeć z czego jest wykonany. Prawidłowy materiał to taki na którym pisze Oeko-Tex® Standard 100, jest to bezpieczny producent i tyle wystarczy.

·       Kolorowe piłeczki- kupując piłeczki, musimy uważać, aby nie kupować chińskich, ponieważ nie posiadają atestu i mogą być szkodliwe dla naszych maluchów. Polski producent piłeczek ma wszystkie dokumenty potrzebne do bezpiecznej zabawy i co najważniejsze piłeczki są z atestem. Kulki polskie mają 7cm średnicy i są bezpieczne w 100% dla naszych dzieci.

Wybór piłeczek i kształt basenu

Gdy zdecydujemy się już na zakup basenu z kulkami, pozostaje nam wybór piłeczek. W ofercie mamy do wyboru kilkanaście odcieni, gdzie możemy je dowolnie łączyć. Producent nie narzuca nam z góry kolorów, może jedynie przesłać nam kombinację kolorystyczną innych klientów. Wybór więc zostaje do nas. Możemy wybrać kolory takie, jakie nam pasują do wnętrza pokoju dziecka.

Kształt basenu nie ma znaczenia. W ofercie mamy dwa rodzaje popularnych kształtów takie jak owal czy kwadrat. Większość rodziców decyduje się na ten pierwszy wariant. Dlaczego? Może przez to, że wizualnie zajmuje mniej miejsca niż kwadratowy.  Mamy różne rozmiary basenów, jednak najczęściej kupowane przez rodziców są te, które mają rozmiar 90cmx30cm gdzie wchodzi około 150 kulek. Przeznaczone są one dla maksymalnie dwójki dzieci. Natomiast rodzice, którzy wybierając basen, sugerują się zabawą z większą gromadką proponujemy 110cmx30xm gdzie wchodzi około 300 piłeczek kolorowych.

Suchy basen z piłkami – cena

Jak już wiemy, koszt takiej przyjemności nie jest mały.  Mamy mnóstwo stronek internetowych, na których producenci przebijają się cenami, ale pamiętajmy, czym należy się kierować w wyborze. Możemy kupić basen za 80 zł z piłeczkami, a możemy również zapłacić za niego 400 zł.  Takimi popularnymi sklepami internetowymi, gdzie możemy kupić bezpieczny basen, jest sklep stacjonarny smyk bądź internetowy.  Gdzie koszt takiego basenu to około 300 zł.  Jednak najbardziej wybieranym sklepem jest allegro, gdzie dokładnie możemy wybrać sobie kolor, ilość czy rozmiar, jaki będzie nas interesował.  Ceny na allegro wahają się między 180 zł za basen o wymiarach 90x30cm z 150 piłeczkami do nawet 570 zł, gdzie wymiar tego basenu sięga 125cmx40cm i ma w zestawie aż 600 piłeczek. Producenci mają również do zaoferowania sam basen i dokupienia osobno piłeczek, ile się chce. Jest to na pewno ciut tańsza inwestycja, ponieważ za piłeczki z atestem możemy zapłacić już około 90 zł za 500 szt. kolorowych piłeczek. Dlatego kupując taki basen, musimy się dobrze zastanowić jaka opcja będzie dla nas najlepsza.

You may also like

Zostaw komentarz