Start LifestyleGadżet dla mamy i dziecka Jak zapewnić dziecku warunki jak w łonie matki? Szumisie i inne sposoby na spokojny sen maluszka

Jak zapewnić dziecku warunki jak w łonie matki? Szumisie i inne sposoby na spokojny sen maluszka

przez Redakcja

Szumisie to strzał w dziesiątkę, jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku zdrowy, bezpieczny – i co najważniejsze – głęboki sen. Wiele mam kompletnie nie wyobraża sobie bez nich funkcjonowania. Co to właściwie jest? W jaki sposób z tego korzystać? Poznaj wszystkie zalety!

Cykl snu u dziecka – jak wygląda?

Dorośli ludzie powinni spać około 8 godzin dziennie, psy potrafią przespać nawet 14-18 godzin w ciągu doby, a ile śpią niemowlaki? Małe dziecko śpi zazwyczaj około piętnastu godzin. Cykl snu u dzieci możemy podzielić na dwie fazy: aktywną (REM) i spokojną (NREM).

W ciągu doby dziecko często śpi, ale równie często się budzi. W dzień niemowlak powinien mieć około trzech drzemek, które trwają 20 minut, jak i nawet dwie godziny. Z czasem, z wiekiem dziecka sen się zmienia. Niewątpliwą pomocą okazują się szumisie dla dzieci dostępne w BabyBoom.

Szumiś uspokajająca maskotka córeczka Suzy

Jak działa szumiś i gdzie go kupić?

Szumisie, jak sama nazwa wskazuje, szumią. Dźwięk ten jest jednostajny i bardzo podobny do tego, jaki towarzyszył dziecku w łonie matki. Dzięki temu maluchowi łatwiej się uspokoić i wyciszyć. Szumisie to strzał w dziesiątkę, upewnij się jednak, że kupujesz je z zaufanego źródła. Przykładowo sklep BabyBoom oferuje maskotki polskiej marki Szumisie, które mogą zostać najlepszym przyjacielem twojego brzdąca.

Odstaw na bok kołysanki, grające zabawki i inne dźwięki, które zamiast uśpić dziecko, robią dokładną odwrotność tego czynu i je rozbudzają. Choć może wydać ci się to bardzo dziwne, dzieci bardzo dobrze znają dźwięki, jakie wydają misie szumisie. Taki zakup to spokój na długi czas. Tego typu urządzenia działają nawet do 12 godzin.

Co jeszcze pomaga dziecku zasnąć?

Szumiś dla dziewczynki czy szumiś dla chłopaka, nie ma to kompletnie znaczenia. To urządzenie jest uniwersalne i kochają je wszystkie dzieci niezależnie od wieku czy płci. Jeśli zależy ci na głębokim śnie, poza białym szumem, wykonaj kilka dodatkowych czynności.

Przede wszystkim owiń ciasno dziecko za pomocą kocyka czy specjalnego otulacza. Upewnij się, że łóżeczko, w którym śpi jest wygodne, komfortowe, ale i bezpieczne. Możesz także podrzucić niemowlakowi swój zapach jak np. pieluszka, którą używałaś do karmienia czy koszulka. To wszystko plus miś szumiś da dziecku idealny, spokojny i głęboki sen, a będziesz mogła odpocząć.

Porównanie modeli Szumisiów z różnymi mechanizmami

Biały szum – dlaczego to działa?

Szumisie to gadżet nie tylko dla dzieci, ale nawet i dla dorosłych czy zwierząt. Szczegółowe działanie białego szumu ciężko jest jednoznacznie wytłumaczyć, wiemy natomiast jedno: działa on kojąco i uspokajająco także na dorosłych.

Dzieci niewątpliwie lubią hałas. Dlaczego? Ponieważ znają go bardzo dobrze. Już w brzuszku mamy słyszą różne dziwne dźwięki, których nie do końca rozumieją. Cisza nie nastaje nawet, kiedy mama śpi, bowiem także wtedy maluch słyszy tętniące serce, szum naczyń krwionośnych itd.

Kompletny brak jakichkolwiek dźwięków dla niemowlaka często jest nie tylko dziwny, ale i niepokojący, co sprawia, że zaśnięcie i wyciszenie się okazuje się bardzo ciężkim zadaniem. Szumisie rozwiązują ten problem.

Korzyści płynące z białego szumu – dlaczego warto go stosować?

Na temat białego szumu powstało wiele badań. Naukowcy zauważyli, że po włączeniu urządzenia, które wydaje te dźwięki, tętno niemowlęcia zwalnia, poprawia się jego koncentracja i lepiej pracuje jego mózg.

Takie dźwięki świetnie wpływają na dzieci, które mają problem z wyciszeniem lub na maluchy, u których zdiagnozowano ADHD i są w czasie terapii. Tak więc, jak sama widzisz, korzyści jest sporo, zarówno dla niemowlaka, jak i dla rodzica, który w końcu może odpocząć i zająć się innymi czynnościami w czasie, gdy dziecko spokojnie śpi.

You may also like

Zostaw komentarz