Start Stylowy dzieciakTo się nosi Komunijne trendy – w co ubrać dziewczynkę na przyjęcie?

Komunijne trendy – w co ubrać dziewczynkę na przyjęcie?

przez Redakcja

Każda dziewczynka marzy o tym, aby zostać małą damą. Istnieje bowiem kilka wydarzeń, w trakcie których takie marzenie może się spełnić. Jednym z nich jest spotkanie z rodziną po przyjęciu pierwszej Komunii Świętej. Nie da się jednak ukryć, że sukienki dla dziewczynek z tej okazji dość często są kojarzone z sukniami ślubnymi. Dziewczynki prezentują się w nich wyjątkowo jako goście weselni lub w trakcie podobnych uroczystości rodzinnych.

Wielki dzień w życiu małego człowieka

Okazuje się jednak, że wybór sukienki komunijnej nie jest wcale taki łatwy. Jeśli zdecydujemy się na zakup sukienki na pierwszą komunię, musimy przygotować się na dodatkowy koszt. Dlaczego? Ponieważ obowiązkowym strojem w tym dniu w większości przypadków jest alba, w którą nasza mała dama będzie ubrana w trakcie uroczystej mszy świętej. Po powrocie do domu albę komunijną często zastępujemy uroczą sukienką dla dziewczynki, najczęściej jest ona w białym kolorze.

Idealny materiał na damę 

Twoja córka to od mała strojnisia? Jeśli uwielbia błyskotki, koronki oraz inne detale, które sprawiają, że czuje się jak prawdziwa księżniczka, to zakup sukienki na tę ważną uroczystość będzie dla niej prawdziwą przyjemnością. Na rynku bez problemu znajdziemy sukienki do Komunii w różnych wzorach i fasonach, łączył je będzie wyłącznie biały kolor – obowiązkowy podczas tego wydarzenia.

Mała dama, czyli eleganckie sukienki dla dziewczynek

Sukienki komunijne oraz wizytowe muszą być eleganckie. Jednak z drugiej strony musimy zwracać uwagę na to, aby nie krępowały ruchów naszych maluchów. Możemy także zabrać naszą małą damę na zakupy, wtedy na miejscu zdecydujecie, czy kupicie sukienkę komunijną o prostym kroju, czy lepszym rozwiązaniem będzie rozłożysty model, np. bogato zdobiony koralikami, falbankami lub koronką. W tym przypadku kwestia trendów jest drugorzędna, ponieważ one dość szybko się zmieniają.

Wymarzone sukienki dla dziewczynek

Nie da się ukryć, że wymarzone sukienki na przyjęcie komunijne są bardzo często zdobione koronką, koralikami oraz błyszczącymi elementami. Co więcej, te kreacje bardzo różnią się od tych, które dziewczynki noszą na co dzień. I choć przyjęcie pierwszej Komunii Świętej to bardzo ważny dzień w życiu każdej małej damy, to nie można zapominać o tym, że to święto ma charakter religijny. Sukienki dla dziewczynek na tę okazję powinny być nie tyle ozdobne, ile odświętne i eleganckie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby nasza pociecha wybrała model z tiulem lub koronką. Tiulowe spódnice to ostatni krzyk mody, który przeżywa swój wielki powrót. Co więcej, tego typu fasony zakładają już nie tylko dziewczynki, lecz także kobiety.

Decydując się na zakup sukienki komunijnej, należy pamiętać o tym, że wybrany przez nas model powinien być skromny. Dlatego materiały takie jak delikatny tiul czy jedwabna organtyna idealnie sprawdzą się na tę wyjątkową okazję. Warto dodać, że dziewczynki dość często decydują się na długie fasony, co nie oznacza, że krótkie sukienki nie są kupowane.

Fryzura – dopełnienie stylizacji

Mamy dziewczynek z pewnością zastanawiają się, jakimi dodatkami może w prosty i łatwy sposób ożywić skromną komunijną kreację. Jednym z najważniejszych elementów tej stylizacji jest oczywiście fryzura.

W sezonie 2020 żegnamy się ze sztywnymi kokami oraz nienaturalnymi lokami. Ich miejsce zajmują rozpuszczone i lekko falowane włosy. Nie da się ukryć, że w takiej fryzurze każda młoda dama będzie wyglądać dziewczęco i romantycznie. To właśnie taki efekt jest najbardziej pożądany.

Nie możemy zapominać także o dodatkach. W przypadku komunii wręcz obowiązkowym elementem będzie wianek na głowę – z żywych lub sztucznych kwiatów. Jeśli nasza pociecha lubi torebki, zainwestujmy w elegancki model, który sprawdzi się także podczas innych okazji. Do sukienki warto dołączyć stylowe i wygodne buty. Całość z pewnością będzie stanowić spójną oraz estetyczną stylizację.

 

You may also like

Zostaw komentarz