Start LifestyleKącik małego czytelnika Książka dnia – Dlaczego oczy kota świecą w nocy i inne sekrety świata zwierząt

Książka dnia – Dlaczego oczy kota świecą w nocy i inne sekrety świata zwierząt

przez Redakcja
dlaczego oczy kota swiecą w nocy książka dla dzieci

Dziś mamy propozycję dla ciekawskich maluchów, które zadają masę pytań i oczekują na nie mądrych odpowiedzi 😉 Jeśli uważasz, że Twoje dziecko chciałoby się dowiedzieć dlaczego oczy kota świecą w nocy oraz:

  • O czym śni pies? Dlaczego macha ogonem?
  • Dlaczego chomik chowa się w kątach i dziurach?
  • Dlaczego jaszczurka gubi ogon?

Koniecznie kup mu naszą dzisiejszą propozycję, jaką jest książka Doroty Sumińskiej „Dlaczego oczy kota świecą w nocy i inne sekrety świata zwierząt”. 🙂

Książka dla dzieci ciekawych świata

Książka intrygująca nieoczywistą wiedzą, opowiadająca o najbardziej charakterystycznych zachowaniach zwierząt, które może zauważyć dziecko, ale których ciekawy jest też rodzic. Krótkie scenki, do czytania dzieciom od lat najmłodszych. Zaskakujące obserwacje, barwne anegdoty, humor i ogromna dawka wiedzy. Książka, która pomoże dziecku lepiej zrozumieć otaczający świat oraz zaciekawi dorosłych.

  • Dlaczego jamnik jest taki długi?
  • Które ze zwierząt jest największym śpiochem?
  • Dlaczego zebry mają futro w paski?
  • Czy drzewo czuje kolce?
  • Dlaczego mucha chodzi po szybie i nie spada?
  • Dlaczego psy wąchają się pod ogonem?

Te pytania i kilkadziesiąt innych, często niespodziewanych i podchwytliwych, zadają dzieci, które lubią wiedzieć wszystko.

Sekrety przyrody dla dzieci

Odpowiada na nie wielka miłośniczka zwierząt, ceniona lekarz weterynarii i pisarka, Dorota Sumińska. Licznie zgromadzone zwierzęta, które asystują autorce, namalowała z wielką wyobraźnią Joanna Żero. Fascynujące sekrety przyrody do wspólnego poznawania przez dzieci i rodziców.

„Książka Doroty Sumińskiej w lekki, dowcipny sposób przedstawia istotę wielu interesujących (i to nie tylko z dziecięcego punktu widzenia) tematów ze świata przyrody, nie epatując (i nie zniechęcając!) nadmiarem szczegółów i faktów. Odpowiedzi na stawiane jej pytania są dostosowane do zainteresowań większości dzieci, nie przytłaczają i nie zanudzają”.
Aleksandara Piotrowska, psycholog dziecięcy

Książka do kupienia w salonach Empik. Aktualna cena – 29,49zł.

You may also like

Zostaw komentarz