Start LifestyleKącik małego czytelnika Książka dnia – Kacper dorasta

Książka dnia – Kacper dorasta

przez Redakcja
książka dnia kacper dorasta

Dziś mamy dla Was propozycję dla nieco starszych dzieci. Jeśli jednak już teraz chcecie się przygotować na okres trudnych pytań – warto na nie zwrócić uwagę. Mowa o dorastaniu. Proponujemy Wam dwie książki, w zależności od płci Waszych pociech, które tłumaczą procesy zachodzące w młodym organizmie w czasie dorastania – Kacper dorasta Maja dorasta. 

książka dnia kacper dorasta

Kacper dorasta

Kacper ma dziewięć lat i ze zdumieniem stwierdza, że coś w jego ciele zaczyna się zmieniać. Czyżby dojrzewał? Martwi go fakt, że jeszcze nie urósł (dziewczynki z jego klasy są już takie wysokie!), boi się nadmiaru pryszczy (mama radzi utrzymywać twarz w czystości) oraz dziwi się swoim zmianom nastrojów (ponoć to przez hormony). Najchętniej cały dzień słuchałby muzyki i jeździł na deskorolce.

książka dnia kacper dorasta środek

książka dnia kacper dorasta środek

“Kacper dorasta” to odpowiedzi na kłopotliwe pytania, ważne informacje przedstawione w przystępny i ciekawy sposób, krótka forma i jeden cel: oswoić chłopca z dorastaniem. Zmiany, którym towarzyszy dorastanie, mogą budzić strach i niepokój. Ta książka pomoże dziecku zrozumieć proces dorastania, wyjaśni czego i kiedy może się spodziewać. Pokaże, że to wymagający, ale także wspaniały i potrzebny etap. Dzięki niej, dziecko poczuje się spokojniejsze i pewniejsze siebie. Każdy chłopiec znajdzie w niej odpowiedzi na nurtujące go pytania:

– co dzieje się z moim ciałem?

– kiedy w końcu zacznę rosnąć?

– dlaczego jedne dzieci dorastają szybciej, a inne wolniej?
– jakiego będę wzrostu?

– co mają wspólnego hormony i trądzik?

– czy wyrosną mi włosy na całym ciele?

– co to jest sperma?

– jak zbudowany jest układ rozrodczy?

i wiele wiele innych.

Książkę napisała lekarka, endokrynolog pediatra – Monica Peitx.

Maja dorasta

maja dorasta książka o dojrzewaniu

W tej samej serii ukazała się także książka dla dziewczynek – „Maja dorasta”. Wiele informacji o dojrzewaniu, dużo humoru i zabawnych ilustracji. Książka odpowiada na ważne, choć pozornie błahe pytania:
– kiedy zaczynają rosnąć piersi?

– czym różni się podpaska od tamponu?

– co oznacza rozmiar biustonosza?

– co to znaczy, że dostanę okres?

– kiedy jest czas, na pierwszą wizytę u ginekologa?

i wiele, wiele innych.

Dorastanie jest cool! Im więcej wiesz, tym lepiej! Książka napisana przez lekarkę, specjalistkę w dziedzinie pediatrii. Publikację wyróżniono licznymi nagrodami.

maja dorasta środekmaja dorasta środek

You may also like

Zostaw komentarz