Start LifestyleKącik małego czytelnika Książka dnia – Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek

Książka dnia – Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek

przez Redakcja
opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek

Pamiętacie jak pisaliśmy o wyjątkowej książce dla chłopców – Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi ? Dziś mamy dla Was odpowiednik dla dziewczynek 🙂 Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek, historie stu bohaterskich kobiet od Elżbiety I po Serenę Williams, to nowe wersje bajek stworzone, by zainspirować wszystkie dziewczynki. Książka, zilustrowana przez sześćdziesiąt artystek ze wszystkich zakątków świata, to najhojniej finansowana oryginalna publikacja w dziejach crowdfundingu. Wsparli ją czytelnicy z ponad siedemdziesięciu pięciu krajów świata. Prawa do tytułu sprzedano do dwudziestu ośmiu krajów i liczba ta stale rośnie!

opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek

Wszystkie historie są utrzymane w konwencji bajki i każda składa się z jednostronicowego tekstu oraz portretu. „Każda z tych stu historii dowodzi, że wierząc w coś całym sercem, zyskujemy siłę, by zmieniać świat” – czytamy w przedmowie. Ten zbiór zainspiruje nie tylko najmłodszych, ale i nieco starszych do tego, by wierzyli we własne siły, marzyli odważnie i pielęgnowali w sobie wewnętrzną siłę.

opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek

O autorkach

Elena Favilli to nagradzana dziennikarka i właścicielka firmy medialnej. Współpracowała z magazynem „Colors”, wydawnictwem McSweeney’s, stacją RAI, serwisem „Il Post” i dziennikiem „La Repubblica” oraz koordynowała pracę internetowych serwisów informacyjnych po obu stronach Atlantyku. Ukończyła semiotykę na Uniwersytecie Bolońskim i studiowała dziennikarstwo internetowe na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley.

Francesca Cavallo jest pisarką i reżyserką teatralną. Jej wielokrotnie nagradzane przedstawienia można oglądać na licznych europejskich scenach. Jest również założycielką SFERRACAVALLI – Międzynarodowego Festiwalu Wyobraźni Odnawialnej. Good Night Stories for Rebel Girls jest jej siódmą książką dla dzieci.

opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek

„Właśnie takie opowiadania powinnyśmy czytać do poduszki naszym córkom”.
Hollee Actman Becker, „Parents”

„Autorki tych bajek zastępują księżniczki kobietami, które zmieniły świat ”.
Taylor Pittman, „The Huffington Post”

„Lektura obowiązkowa na stoliku nocnym każdej dziewczynki albo młodej kobiety”.
Geri Stengel, „Forbes”

You may also like

Zostaw komentarz