Start LifestyleKącik małego czytelnika Książka dnia – Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi

Książka dnia – Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi

przez Redakcja
Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi. 100 historii niezwykłych mężczyzn, którzy podjęli wyzwanie, by zmienić świat

Dziś mamy wyjątkową propozycję dla małych chłopców, którzy zdecydowanie wyróżniają się tle kolegów. Nie do końca interesuje ich piłka nożna, superbohaterowie też jakby do końca nie należeli do ich bajki.. gdzie więc szukać wzorów i idoli? To właśnie dla tych małych poszukiwaczy „czegoś więcej” dedykowana jest książka „Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi” autorstwa Bena Brooksa.

Historie o wyjątkowych mężczyznach dla Twojego syna

„Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi” to niezwykła książka autorstwa Bena Brooksa, która pokazuje mężczyznom – nawet tym bardzo, bardzo młodym – że warto w życiu stawiać sobie cele i mierzyć wysoko. Co to znaczy być mężczyzną? Czy aby udowodnić swoją męskość i pokazać, że jest się kimś, trzeba wykazywać się ogromną siłą, jak znani z bajek i legend dzielni rycerze, którzy ratują z opresji księżniczki i z zimną krwią zabijają smoki? Nic bardziej mylnego! Wyjątkowym mężczyzną można stać się na wiele sposobów i w wielu dziedzinach – o tym właśnie pisze Ben Brooks w swojej książce „Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi”, wspaniale ilustrowanej przez Quintona Wintera.

Prawdziwi bohaterowie istnieją naprawdę!

Z książeczki Bena Brooksa chłopcy – ale także dziewczynki – dowiedzą się wiele ciekawych informacji na temat ważnych postaci kultury, sztuki, nauki, polityki i sportu, zarówno tych historycznych, jak i zupełnie współczesnych. Przeczytają między innymi o wybitnym astrofizyku, Stephenie Hawkingu, który stał się prawdziwym autorytetem w swojej dziedzinie pomimo choroby, która niemal całkowicie odebrała mu władzę nad własnym ciałem. Poznają sylwetkę byłego prezydenta RPA, który walczył z apartheidem, Nelsona Mandeli, a także pierwszego czarnoskórego prezydenta USA, Baracka Obamy. Czytelnicy dowiedzą się intrygujących faktów o wybitnych artystach – Salvadorze Dalim, Ludwigu van Beethovenie, Johnie Lennonie czy Louisie Armstrongu, poznają bliżej aktora znanego z roli Harry’ego Pottera, Daniela Radcliffe’a, wybitnego włoskiego astronoma Galileusza, twórcę alfabetu dla niewidomych Louisa Braille’a, popularnego brytyjskiego kucharza Jamiego Olivera, a także najlepszych sportowców, jak Jesse Owens czy Lionel Messi.

100 biografii w jednej książce

W sumie Ben Brooks zawarł w swoje książce aż 100 przystępnie napisanych, fascynujących biografii niezwykłych mężczyzn z całego globu, wywodzących się z różnych grup społecznych, którzy swoim uporem, odwagą i siłą – niekoniecznie tą będącą wynikiem posiadania dużych mięśni – zdołali odmienić świat. Postaci te dają inspirację, dodają wiary w siebie i sprawiają, że każdy mały chłopiec zrozumie, że może w przyszłości osiągnąć wszystko – jeśli tylko bardzo tego chce!

Ta książka dodaje odwagi, by zmieniać świat!

Książka ma swoją oficjalną premierę w Polsce 19 września. Już teraz można zamówić ją w przedsprzedaży, by nam nie umknęła. Przedsprzedaż prowadzi między innymi internetowa księgarnia Merlin – tam możecie nabyć ten wspaniały zbiór za niecałe 32zł.

To piękny prezent na wrześniowy Dzień Chłopca!

You may also like

1 komentarzy

Książka dnia - Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek | dzieciakowelove.pl 21 września 2018 - 17:20

[…] jak pisaliśmy o wyjątkowej książce dla chłopców – Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi ? Dziś mamy dla Was odpowiednik dla dziewczynek ???? Opowieści na dobranoc dla młodych […]

Odpowiedz

Zostaw komentarz