Start LifestyleKącik małego czytelnika Książka dnia – Paluszkowa wyprawa Hervé Tullet

Książka dnia – Paluszkowa wyprawa Hervé Tullet

przez Redakcja
książka dnia - paluszkowa wyprawa

Szykuj się: paluszkowe robaczki wyruszają w podróż! Chcesz im towarzyszyć? Do zabawy potrzebny ci tylko palec. Weź długopis, narysuj na opuszku oczy, buzię i już: Twój własny paluszkowy robaczek gotowy!

Paluszkowe robaczki

Dzisiejszą książką dnia jest książka Paluszkowa wyprawa Hervé Tullet, znanego z aktywizujących książeczek dla dzieci. Pozwala ona naszemu dziecku na czynne uczestniczenie w opowieści. Nasz maluch, a tak właściwie jego paluszki, będą głównymi bohaterami książki, które udają się na przeróżne podróże. Słów jest w tej książce niewiele, ale co szkodzi temu, by wraz z dzieckiem opowiedzieć historie poboczne? 🙂 Bohaterzy dzięki zmiennej stylizacji paluszków mogą zmieniać się za każdym razem, kiedy wspólnie usiądzecie do książeczki. Paluszkowa wyprawa to wspaniała zabawa!

Paluszkowa zabawa dla każdego

Zabawne robaczki z paluszkowymi twarzami nie tylko wybierają się w przeróżne podróże, lecz również biorą udział w olimpiadzie! Na czym polega Paluszkowa olimpiada? To zawody, w których mogą brać udział paluszkowe robaczki. A skąd wziąć takiego robaczka? Nic prostszego! Wystarczy za pomocą długopisu narysować na opuszce palca oczka i buzię. I już! Twój paluszkowy robaczek jest gotowy do akcji!Maluchy paluszkowa olimpiadadoskonale wiedzą, że do dobrej zabawy nie potrzeba wcale drogiego sprzętu i wymyślnych, markowych gadżetów. Najważniejsza jest wyobraźnia i to, co można zrobić za pomocą palców. Dwulatek dopiero nabiera sprawności manualnej. Uczy się coraz bardziej precyzyjnie posługiwać swoimi palcami i dłońmi. Oto rewelacyjny sposób na to, by sprawność tę kształtować i ćwiczyć!

Dla kogo Paluszkowe książeczki?

Książeczki zostały tak zaprojektowane i opracowane, by w lekki, przyjemny i zabawny sposób ćwiczyć zdolności manualne paluszków Twojego dziecka. Przeznaczone są dla dzieci w wieku około dwóch lat.

Dostępne są w większości księgarni internetowych i stacjonarnych. Znajdziecie je w dobrych cenach w księgarni Ravelo oraz Tania Książka 🙂

Polecamy paluszkową zabawę każdemu z Was!

You may also like

Zostaw komentarz