Start LifestyleKącik małego czytelnika Książka dnia – Wielka Księga Uczuć

Książka dnia – Wielka Księga Uczuć

przez Redakcja

Co to tak naprawdę jest radość, miłość, zazdrość, uczciwość, szacunek lub pogarda? Jak sobie z tymi uczuciami radzić? I skąd się biorą dzieci? Na te wszystkie pytania w piękny, wprawny i zabawny sposób odpowiedział Grzegorz Kasdepke. „Wielka księga uczuć” to zbiór aż czterech wydanych wcześniej książek o grupie rezolutnych i psotnych przedszkolaków i ich niesamowitej przedszkolance, Pani Miłce: „Tylko bez całowania! Czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami”, „Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach”, „Horror! Czyli skąd się biorą dzieci” oraz „Drużyna pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach”. Z „Wielką księgą uczuć” Grzegorza Kasdepke żadne uczucie nie będzie takie straszne!

Wielka Księga uczuć – tłumaczy przedszkolne problemy

Mówienie o uczuciach i emocjach jest zadaniem trudnym – wielu dorosłych nie opanowało tej skomplikowanej sztuki. Jak opowiedzieć o nich dzieciom, wskazać odpowiednie zachowanie i reakcje, nauczyć empatii lub, o zgrozo, odpowiedzieć na pytanie, na myśl o którym rodzice budzą się z krzykiem – skąd się biorą dzieci? W sukurs opiekunom przyszedł Grzegorz Kasdepke i jego „Wielka księga uczuć”, która pomaga wyjaśnić przedszkolakom te trudne tematy.

Przedszkolaki w akcji!

Bohaterami „Wielkiej księgi uczuć” są przedszkolaki, opiekująca się nimi pani Miłka oraz jej pomagier – pajacyk. Pani Miłka nie jest zwykłą przedszkolanką – to nauczycielka do zadań specjalnych, która potrafi rozmawiać z dziećmi o uczuciach, a robi to w taki sposób, że jej podopieczni nie zdają sobie sprawy, że są na lekcji i że się czegoś uczą! Co będzie się działo w przedszkolu w „Wielkiej księdze uczuć”? Pani Miłka i jej rozbrykani podopieczni dowiedzą się między innymi, co to jest tęsknota, miłość, zazdrość, nuda, strach, sprawiedliwość, odwaga oraz współczucie – zobaczą również, jak sobie z tymi uczuciami można radzić i jak się zachować w chwilach budzących emocje. Pani Miłka wyjaśni również przedszkolakom coś, co budzi w nich najprawdziwsze przerażenie i paniczny strach – zdradzi, skąd wziął się w jej brzuchu mały dzidziuś. Spokojnie, nie ma się czego bać – okaże się, że pani Miłka jednak go nie połknęła.

Jak radzić sobie z emocjami?


Perypetie rezolutnych przedszkolaków i pomysłowej pani Miłki są nie tylko wartościowe, ale i bardzo rozrywkowe – wyobraźnia i pomysłowość młodych bohaterów nie znają granic! Rodzice będą „Wielką księgę uczuć” czytać z równie wielką przyjemnością, co ich dzieci, nie raz zanosząc się donośnym śmiechem. Na końcu każdego opowiadania znajduje się wyjaśnienie uczucia lub wartości, o której była mowa w danej historii, a także wskazówki dla dzieci i rodziców – maluchy dowiedzą się, jak mogą sobie z emocjami poradzić, a dorośli mogą z książki zaczerpnąć pomysł na to, jak rozwinąć temat podczas rozmowy ze swoim dzieckiem. Grzegorz Kasdepke posiada wielki talent, który pozwala mu w przystępny sposób opowiedzieć dzieciom o rzeczach trudnych i skomplikowanych, a przy tym sprawić, aby zaśmiewały się do łez i nie mogły doczekać kolejnej opowieści.

You may also like

Zostaw komentarz