PZU Niestraszki

przez Redakcja
niestraszki pzu

Macie w domu ucznia klas 1-3? Czy dostał on w szkole swojego Niestraszka? PZU Niestraszki, czyli bohaterowie nowej akcji odblaski przeprowadzonej przez PZU, to świecące elementy, które poprawią widoczność Twojego dziecka na drodze. Zobaczcie sami:

Niestraszek sposobem na bezpieczeństwo!

Zdajemy sobie sprawę, że zagadnienie bezpieczeństwa na drodze nie należy do najciekawszych tematów, którymi spontanicznie interesują się dzieci. Dlatego stworzyliśmy zabawną postać, która pomoże przyciągnąć ich uwagę. Odblaskowy Niestraszek to bohater, który łączy temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym z bajkowym światem, do którego dzieci tak chętnie się przenoszą. To właśnie on ułatwi nauczycielom wprowadzenie swoich podopiecznych do części edukacyjnej. /PZU/

Bezpieczeństwo naszych dzieci jest priorytetem, dlatego każda akcja PZU, podczas której dzieciaki otrzymują darmowe odblaski spotka się z naszym poparciem. Dodatkowo – prawidłowo przeprowadzona lekcja edukacyjna przez nauczyciela w klasach 1-3 pozwoli na uzmysłowienie dziecku jakie niebezpieczeństwo grozi mu na drodze. Na portalu niestraszki.pzu.pl do pobrania są specjalne materiały, które pomogą nauczycielowi zachęcić dzieci do zainteresowania się tematem bezpieczeństwa, a także cały konspekt lekcji do przeprowadzenia.

Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze!

PZU od lat angażuje się w przedsięwzięcia społeczne, które podnoszą świadomość w kwestiach bezpieczeństwa. Tegoroczna akcja PZU ma na celu poprawę bezpieczeństwa i widoczności najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Kierujemy ją do wszystkich dzieci, rodziców, a także nauczycieli. Oprócz 1,6 mln odblasków, które rozdamy wszystkim uczniom szkół podstawowych z klas I-III, przygotowaliśmy również specjalne materiały edukacyjne. Opracowaliśmy je w przyjaznej formie, aby jak najlepiej pomóc dzieciom zrozumieć istotne zasady bezpieczeństwa na drodze.
Nasza akcja to wielkie przedsięwzięcie, ale na tym nie koniec. Chcemy, aby odblask stał się nie tylko pretekstem do ważnej rozmowy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale przede wszystkim poprawiał widoczność dzieci na ulicach. Głęboko wierzymy, że każdy z nas może mieć pozytywny wpływ na bezpieczeństwo najmłodszych.

Dlatego my również rozmawiajmy z dzieckiem o bezpiecznym powrocie do domu. Nawet jeśli odbieramy dziecko ze szkoły – zawsze może zdarzyć się sytuacja, że znajdzie się ono blisko jezdni. Musi poznać zasady obowiązujące podczas poruszania się blisko drogi, a akcja PZU Niestraszki jest do tego świetną okazją!

Wierzymy, że bezpieczne powroty dzieci do domu to nie kwestia szczęścia. sza wspólna odpowiedzialność.

You may also like

Zostaw komentarz