Start LifestyleKącik małego czytelnika Książki celebrytów dla dzieci

Książki celebrytów dla dzieci

przez Redakcja
książki celebrytów dla dzieci

Polscy celebryci znani są z tego, że oprócz swojej specjalizacji chwytają się różnych zajęć. Niktórzy z nich z chęcią zabierają się za pisanie książek – autobiografii, opisu ich codziennego życia, czy poradników. Są również tacy, którzy próbują swoich sił w literackim świecie dziecięcym. I właśnie o tym dziś będzie artykuł. Oto wybrane przez nas książki celebrytów dla dzieci.

Gabi. A właśnie, że jest pięknie! Magdalena Różczka

Znana z telewizyjnych seriali, a także kinowych filmów aktorka – Magdalena Różczka w ubiegłym roku wydała swoją debiutancką książkę. I nie jest to ani autobiografia, ani książka ukazująca świat celebrycki. Jest to książka.. dla dzieci. „Gabi. A właśnie, że jest pięknie!” to cudowna i ciepła opowieść o siedmioletniej dziewczynce Gabi, która wychowuje się wraz z szóstką rodzeństwa w rodzinie zastępczej. Mimo przeciwności losu dziewczynka jest zawsze uśmiechnięta i wierzy w to, że marzenia się spełniają. W pierwszej klasie poznaje Bartka, z którym przeżywa ciekawe przygody podczas swojego pierwszego roku w szkole. To piękna i pouczająca historia, która przypadnie do gustu nie tylko dziewczynkom, lecz również chłopcom rozpoczynającym szkolną edukację. Jak przyznaje Magdalena Różczka – książka została przyjęta ciepło i z entuzjazmem, nie wyklucza więc, iż niedługo pojawi się druga część opowieści o Gabi! 🙂

Najtańszą książkę kupisz „Gabi. A właśnie, że jest pięknie!” TUTAJ

Zezia i Giler. Zezia i wszystkie problemy świata. Zezia, Giler i Oczak. Agnieszka Chylińska

Zezia i Giler książka Agnieszki ChylińskiejOdkąd okazło się, że hardcorowa i mroczna Agnieszka Chylińska pisze książkę dla dzieci, cały medialny światek nie mógł się jej doczekać. Czy będzie równie mroczna, co jej muzyka? I tu nagle na rynku pojawia się ona – „Zezia i Giler” – ciepła i rodzinna opowieść o perypetiach 8-letniech Zuzanny (Zezi) i jej brata Gilera (dlaczego Gilera? Dowiecie się z książki!:). Historia rodzeństwa jak każde inne (a może właśnie niezwykłego?) doczekała się trzech odsłon. Wszystkie części rozbawiają, uczą i wzruszają – z pewnością książeczki przypadną do gustu nie tylko dzieciakom, ale i rodzicom 🙂 Polecamy poznać inną stronę Agnieszki Chylińskiej! 🙂

Najtańszą serię książek o Zezi i Gilerze kupisz TUTAJ.

Zwierzaki Świata. Dzieciaki świata. Martyna Wojciechowska

Popularna podróżniczka i realizatorka dokumentalnych filmów ukazujących życie w najdalszych zakątkach świata, postanowiła zaprosić do tego świata również dzieci. I tak oto powstała seria książek „Zwierzaki Świata”, która doczekała się już kilku edycji, a także książka „Dzieciaki świata” – ukazująca odmienne rzeczywistości, w których żyją dzieci na całym świecie. O tym wszystkim opowiedzą dzieciaki; Matina, Lien, Mali, Zuzu i Merbatu bohaterowie tej książki. Poznając ich przygody, troski i radości wasze dzieci poznają jednocześnie inne kultury, obyczaje, tradycyjne wartości i sposoby życia. A dzięki temu uczą się tolerancji i wrażliwości.

W serii o zwierzakach Martyna zabiera dzieciaki w podróż do najbardziej egzotycznych zakątków świata, gdzie poznają historie Jessiki, Happiego, Fusiego, Balgira i Carlito – piątki fantastycznych zwierzaków. Dowiedzą się z niej wiele ciekawostek – między innymi dlaczego słonie boją się myszy, czy to prawda, że mrówkojady mają język 10 razy dłuższy od naszego i że można oswoić hipopotama i razem z nim oglądać w telewizji seriale 🙂 Z pewnością dzieciaki pokochają zarówno zwierzaki, jak i przyjaciół z innych zakątków świata!

Najtańsze książki Martyny Wojciechowskiej znajdziecie TUTAJ.

Tajemnicze przygody Meli. Tajemnicze przygody Kubusia. Kuba i Mela. Maciej Orłoś

Czy wiecie o tym, że również Maciej Orłoś, znany wszystkim prezenter Teleexpressu, napisał serię książek dla dzieci? Pełne humoru i ciekawych przygód opowieści o rodzeństwie Kubie i Meli doczekały się już kilku odsłon. „Tajemnicze przygody Meli” oraz „Tajemnicze przygody Kubusia” to książeczki opowiadające historie kilkuletnich dzieciaków, które mają wyjątkową babcię i jeszcze bardziej wyjątkowego dziadka. Bajki przedstawiają magiczny świat, który tak naprawdę jest na wyciągnięcie ręki – wystaczy pozwolić działać naszej wyobraźni! Seria książek „Kuba i Mela..” to już dalsze losy dzieciaków, bardziej realne i tradycyjne. Nietuzinkowe dzieci przeżywają historie takie jak każde inne dziecko w ich wieku, dlatego wielu małych czytelników znajdzie w nich swoich przyjaciół. Jeśli przeczytacie jedną książkę o ich przygodach z pewnością będziecie chcieli jeszcze! 🙂

Najtańsze książki o Meli i Kubusiu znajdziecie TUTAJ.

Bajki z zielonego lasu. Piotr Rubik

„Był sobie wielki, piękny Zielony Las, a w nim mnóstwo wspaniałych roślin: drzewa, kwiaty, trawa, owoce, warzywa, truskawki, maliny, pomidory, kalafiory, brokuły… Dlatego w Zielonym Lesie mieszkało bardzo wiele zwierząt – małych i dużych. Wszystkie te stworzonka ogromnie lubiły swój Zielony Las, ponieważ miały tam dużo jedzonka i świetnie im się żyło. W lesie mieszkała również mała dziewczynka – Helenka…” Taki opis książki napisanej przez Piotra Rubika z pewnością dla swoich córek znajdziemy u wydawcy.  Dzieci śledzą przygody Helenki i jej przyjaciela Gucia, a także pomagają rozwiązać jej niejeden jakże poważny problem 🙂 Pełna ciepła i miłości opowieść o przyjaźni człowieka i zwierzęcia.

 

 

Najtańszą książkę o Helence i Guciu znajdziecie tutaj.

You may also like

1 komentarzy

Bata 30 stycznia 2018 - 18:31

Książki, napisane przez naszych celebrytów, wydają się ciekawe:) Nawet bym nie przypuszczała, że Agnieszka Chylińska może być autorką książek dla dzieci. Pozdrawiam!

Odpowiedz

Zostaw komentarz