Smartwatch dla dzieci

przez Redakcja

Dzisiejsze czasy wychowywania dzieci zdecydowanie różnią się od naszych. Dla nas szczytem marzeń był zegarek (kto nie zna hasła „nie masz zegarka? Chyba nie byłeś w komunii” ;), dziś dzieciaki liczą na smartwatche. No właśnie, dziś mowa będzie o tym, czy warto kupić dziecku smartwatcha?

Czym różni się smartwatch od normalnego zegarka?

Nie wiem, czy ktoś w dzisiejszych czasach jeszcze nie zna odpowiedzi na to pytanie, ale w skrócie – smartwatch to taki mądry zegarek, który oprócz wskazywania czasu oraz daty ma jeszcze kilka innych przydatnych funkcji. Najważniejszą z nich jest możliwość wykonywania i odbierania połączeń – to taki mini telefon w zegarku 🙂 Oczywiście warunkiem jest umieszczenie w zegarku karty sim, którą należy opłacać.  Dodatkowo dziecko w zależności od modelu:

  • może wykonywać i odbierać połączenia do/od numerów które wprowadzimy mu do książki telefonicznej, lub też bez ograniczeń,
  • wysyłać i odbierać krótkie wiadomości tekstowe,
  • wysłać do rodzica sygnał SOS, dając tym samym znać o zagrożeniu,
  • grać w nieskomplikowane gry,
  • mierzyć kroki oraz tętno.

Smartwatche posiadają również ważne funkcje dla rodzica. Za pomocą dedykowanej aplikacji może on kontrolować wszystkie połączenia dziecka, namierzyć jego lokalizację za pomocą GPS, prześledzić przebytą przez niego trasę, a nawet podsłuchać co dzieje się w jego otoczeniu, bez wiedzy dziecka.

Smartwatch – czy warto?

Jeszcze niedawno sama się nad tym zastanawiałam. Mój 6-latek rozpoczął samodzielne zostawanie pod blokiem, pod okiem starszych dzieci. Ogólnie jest grzecznym dzieckiem, jednak czasem, gdy nie reagował na moje wołanie, miałam czarne myśli. I tu pojawił się pomysł kupienia smartwatcha, ponieważ bałam się dać dziecku telefon na dwór (bo zgubi, bo zniszczy, bo mu ukradną itd.). Wybrałam najprostszy model, który ciężko zniszczyć (bez dotykowego wyświetlacza), z funkcjami, które mnie interesowały (dzwonienie, lokalizacja, podsłuch. I szczerze? Od tego dnia stałam się dużo spokojniejsza. Mam stały kontakt z synem i zawsze mogę go zlokalizować, a on cieszy się, że ma modny gadżet 🙂 Więc jestem zdania, że warto.

Smartwatch – zestawienie najpopularniejszych modeli na rynku

Modeli jest naprawdę wiele, jeśli zdecydujecie się na zakup najlepiej dobrać smartwatch pod względem  poszukiwanych funkcji. Przedstawię trzy modele warte uwagi:

Najprostszy – Smartwatch Q50 – model o którym wspomniałam, brak dotykowego wyświetlacza, wszystko sterowane za pomocą dedykowanej aplikacji, kilka prostych funkcji na zegarku dla dziecka, GPS, kontrola połączeń dziecka, możliwość podsłuchu, wysyłanie i odbieranie krótkich wiadomości głosowych. Cena 70-90zł.

Najpopularniejszy – smartwatch Q90 – podobne funkcje do zegarka powyżej, jednak tu mamy dotykowy, kolorowy wyświetlacz i kilka dodatkowych funkcji. Cena 130-160zł.

Ciekawa propozycja – smartwatch CALMEAN – zegarek przypomina Q90, jednak w zestawie otrzymujemy go już z wbudowaną kartą SIM oraz nadanym numerem. W abonamencie płatnym 9,90zł co miesiąc dziecko otrzymuje 30min i 30SMS oraz pakiet danych niezbędny do jego lokalizacji. Do kontroli nad zegarkiem pobieramy specjalną aplikację z kontrolą rodzicielską.   Cena 200-300zł.

You may also like

Zostaw komentarz