Start LifestyleGadżet dla mamy i dziecka Tani dron DJI dla początkujących

Tani dron DJI dla początkujących

przez Redakcja

Wiele osób, które planują rozpocząć przygodę z lataniem dronem, ma poważne trudności z wyborem swojego pierwszego modelu. I nic w tym dziwnego — drony to konstrukcje stosunkowo drogie, a w przypadku zaawansowanych urządzeń tego typu bez odpowiedniej wiedzy trudno jest wykorzystać ich pełen potencjał. Na szczęście na rynku znajdziemy mnóstwo propozycji także dla początkujących, które nie uderzą zbyt mocno w nasz budżet.

Dron dla początkujących nie musi być drogi

Przede wszystkim warto wiedzieć, że drony zabawkowe da się kupić już za kilkaset złotych. Nie oznacza to jednak, że nie posiadają one szeregu funkcji, dzięki którym łatwiej jest się nauczyć obsługi takiego urządzenia. Zbyt wiele nowych technologii w takiej konstrukcji może nawet sprawdzić, że trudniej nam będzie opanować podstawy latania. Niektóre tanie drony posiadają nawet zainstalowaną kamerę, która umożliwi nagrywanie całkiem niezłej jakości wideo.

Dron dla początkujących musi być lekki i mały — trzeba bowiem pamiętać, że konstrukcje o masie większej niż 249 g wymagają już posiadania specjalnych certyfikatów. Drony tego typu nawet po uderzeniu w przeszkodę nie powinny narobić też zbyt wielu szkód. Co więcej, sporą zaletą jest tutaj fakt, że w przypadku małych bezzałogowych dronów można nimi latać nawet we własnym mieszkaniu.

Podczas dokonywania wyboru zakupowego kluczowe jest jednak zwrócenie uwagi na szereg parametrów, takich jak: dostępne funkcje, kamera, sposób sterowania, zasięg, łączność czy zasilanie. Ważne, aby wybrany dron był intuicyjny w obsłudze np. poprzez sterowanie smartfonem. Najlepsze modele tego typu oferuje marka DJI. 

O czym jeszcze warto pamiętać?

Nie jest tajemnicą, że w tanich dronach kamera pełni funkcję raczej rozrywkową i nie da się ona do profesjonalnych zastosowań. Z drugiej strony, w ten sposób można się wiele nauczyć czy utrwalić na wideo różne wspomnienia. Bardzo ważną kwestią jest również zasięg, który powinien wynosić przynajmniej kilkadziesiąt metrów (wpływ na zasięg ma również pogoda, co zawsze należy brać pod uwagę podczas nauki latania). Kluczowe będą tutaj również dostępne funkcje czy żywotność baterii. 

Jednym z najczęściej polecanych dronów dla początkujących jest Dron Ryze Tello Boost Combo. Mowa o konstrukcji ważącej zaledwie 80 gramów, która potrafi utrzymać się w powietrzu do nawet 13 minut. Ponadto Dron Ryze Tello Boost Combo może się oddalić do nawet 100 metrów i ma wbudowaną kamerę 5 Mpix. Oczywiście, fani wideo również nie mają na co narzekać — dron ten posiada także kamerę o rozdzielczości HD, pozwalającą nagrywać obraz w 30 FPS. 

Dron Ryze Tello Boost Combo to świetna propozycja dla wszystkich początkujących pilotów. Model ten można sterować za pomocą smartfona, a producent zadbał też o odpowiednią stabilność i szereg technologii, ułatwiających latanie. DJI Tello wyposażono także w funkcje bezpiecznego lądowania nawet w przypadku, w którym stracimy połączenie z urządzeniem. Konstrukcja ta odznacza się wyjątkową wytrzymałością, co znacząco minimalizuje ryzyko uszkodzenia drona podczas nauki. 

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://megadron.pl/pl/products/dron-ryze-tello-boost-combo-dji-8938.html

You may also like

Zostaw komentarz