Start LifestyleKącik małego czytelnika TOP 3 – książki dla dzieci

TOP 3 – książki dla dzieci

przez Redakcja
Zestawienie najpopularniejszych serii książek dla dzieci pucio, ulica czereśniowa, mucha fefe

Książki są zawsze trafionym prezentem, są niezbędnym elementem każdego dziecięcego pokoju i ważnym czynnikiem w rozwoju malucha. Dlatego też powstał w naszym portalu Kącik Małego Czytelnika, w którym będziemy opisywać najciekawsze książki dla dzieci. Dziś przedstawiamy absolutne TOP3 jeśli chodzi o książki dla maluchów – trzy serie książek dla dzieci, które musicie mieć w swojej dziecięcej biblioteczce!

Seria książek dla dzieci „Na ulicy Czereśniowej”

Każda mama, która od pierwszych miesięcy życia wprowadza do codziennych czynności przeglądanie/czytanie książek z maluszkiem, z pewnością słyszała o serii „Na ulicy Czereśniowej„. Czym wyróżnia się te kilka książek, które pokochało miliony czytelników w 15 krajach na świecie? A na przykład tym, że w serii tej nie pada ani jedno słowo!

Książka z serii Na ulicy Czereśniowej - środek Książka z serii Na ulicy Czereśniowej - środek

Są to książki dla dzieci obrazkowe, bogato ilustrowane, pełne zabawnych szczegółów i niesamowicie sympatycznych postaci. Na ulicy Czereśniowej jest zawsze wesoło i gwarno, a każda z książek ukazuje inną porę roku. Co mieszkańcy Czereśniowej robią zimą, a co latem? Ci sami bohaterowie ukazani są w codziennych i niecodziennych sytuacjach, a ich historię możemy z dzieckiem opowiedzieć na milion sposobów. Gwarantujemy godziny spędzone wspólnie z maluchem nad kartami tych obrazowych książeczek – wyszukiwankom nie będzie końca!

Autorką serii „Na ulicy Czereśniowej” jest Rotraut Susanne Berner, a dotychczas w serii ukazały się tytuły:

Książka z serii Na ulicy Czereśniowej - WiosnaKsiążka z serii Na ulicy Czereśniowej - LatoKsiążka z serii Na ulicy Czereśniowej - NocKsiążka z serii Na ulicy Czereśniowej - Jesień
  • Jesień na ulicy Czereśniowej
  • Zima na ulicy Czereśniowej
  • Wiosna na ulicy Czereśniowej
  • Lato na ulicy Czereśniowej
  • Noc na ulicy Czereśniowej

Większość dzieci od razu wyraża zainteresowanie obrazkowami bohaterami ulicy Czereśniowej – w końcu dla nich na początku liczy się bardziej obraz, niż słowo. Jednak warto najpierw kupić jedną książkę, by zobaczyć, czy nasze dziecko równie ochoczo zareaguje na wyszukiwanki z Czereśniowej.

Seria ksiażek „Pucio i..”

Seria książek PucioPucio to sympatyczny maluch, którego pokachały już tysiące dzieci i rodziców w Polsce 🙂 W serii książek z Puciem poznajemy jego świat i jego wesołą rodzinkę, a wraz z nimi – setki nowych słów.

Pierwsza część przygód Pucia – „Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych” kierowana jest już nawet do kilkumiesięcznych dzieci, które dopiero osłuchują się z językiem oraz dzieci, które powinny już mówić, a jakoś im to nie wychodzi ;). Jednak równie dobrze swoją przygodę z Puciem zacząć mogą z tą książką dzieci roczne, dwu- i trzyletnie 🙂 Wiele w niej wyrażeń dźwiękonaśladowczych i samogłosek, które powtarzać za rodzicem mogą nawet najmłodsze maluszki. A oprócz tego – książeczka bogata jest w kolorowe ilustrajce, chętnie opisywane przez dzieciaki.

 

 

Jeśli jeszcze nie przekonaliście się, że warto wspomóc rozwój mowy swojego malucha czytając książeczki o Puciu – obejrzyjcie video, które powinno Was do tego przekonać 🙂

https://youtu.be/qYbBGsa_8Y8

Kontynuacją przygód Pucia jest książeczka „Pucio mówi pierwsze słowa”, która koncentruje się na pierwszych typowych słowach, które wymawia dziecko. Pomaga mu łączyć je w proste zdania, a nawet wspiera pierwsze próby samodzielnego czytania.

Seria książek Pucio środek Seria książek Pucio - środek

Wszyscy wielbiciele serii o Puciu z pewnością ucieszą się z faktu, iż ruszyła już przedsprzedaż trzeciej części przygód Pucia – „Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania”. Tym razem wesoła rodzinka rusza na ferie w góry, a my możemy jej w tym towarzyszyć. Książka wspomaga dalszy rozwój słownictwa malucha, wprowadza coraz bardziej złożone zdania, a także odmianę rzeczownika i czasownika. Książki trafią do nabywców już w połowie marca!

Seria książek PucioSeria książek Pucio

Autorką serii o Puciu jest dr n. hum. Marta Galewska-Kustra – logopeda i pedagog dziecięcy, pedagog twórczości, która, specjalizuje się przede wszystkim w terapii opóźnionego rozwoju mowy i zaburzeń artykulacji. Cała seria jest pięknie ilustrowana przez Joannę Kłos i wydana na twardych, trwałych kartkach. Dzięki temu możemy spokojnie dać książczeki do ręki maluchowi i nie obawiać się ich potargania. Polecamy serię z Puciem każdemu rodzicowi – to nie tylko świetna zabawa z dzieckiem, lecz również nauka na wesoło 🙂

Seria książek dla dzieci „Z muchą..”

Mniej znaną, lecz równie ciekawą serią, która pojawiła się jeszcze przed Puciem, jest seria książeczek o muszce Fefe. Ta wyjątkowa muszka jest inna od wszystkich – chodzi do kina, gasi pożary, jest gwiazdą opery, a nawet jeździ samochodem!

Seria książek Z muchą... FefeSeria książek Z muchą... Fefe

Dzieci chętnie zaprzyjaźniają się  nią i wykonują wyznaczone przez nie zadania. Nawet nie orientują się, że właśnie ćwiczą swoje narządy artykulacyjne – wargi, język i żuchwę! Możemy kupić dwie książki dla dzieci o przygodach Fefe – „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci” oraz „Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy”. Druga, w której towarzyszymy Fefe w nieplanowanych wakacjach, dedykowana jest szczególnie przedszkolakom, ponieważ oprócz ćwiczeń artykulacyjnych, wspomaga również umiejętność opisywania obrazków.

Seria książek Z muchą... Fefe Seria książek Z muchą... Fefe Seria książek Z muchą... Fefe Seria książek Z muchą... Fefe

Posłuchajcie co o serii książek mówi autorka – Marta Galewska-Kustra.

Gdzie kupimy Ulicę Czereśniową, Pucia i muszkę Fefe?

Popularność wszystkich wspomnianych przez nas serii jest tak ogromna, że dostanie je w większości księgarń – zarówno tych stacjonarnych, jak i tych internetowych. Warto porównać ceny, ponieważ przy jednej książce może to nie mieć aż takiego znaczenia, ale przy kupowaniu serii – liczy się każde parę złotych. Zrobiliśmy dla Was resarch i polecamy zapoznać się z ofertą księgarni internetowych Ravelo.pl oraz Taniaksiążka.pl które wszystkie z tych książek oferuje w naprawdę dobrych (czyt. niskich) cenach 🙂 W zależności od aktualnej promocji atrakcyjne ceny (i wszystkie tytuły) znajdziemy również w sieci sklepów SMYK.

Czy warto kupić wspomniane książki?

OCZYWIŚCIE, że warto! Czas spędzony na czytaniu/przeglądaniu książek z maluchem zbliża do siebie rodzica i dziecko, a także pozytywnie wpływa na jego rozwój, nie tylko mowy, lecz także emocjonalny. Czytanie książek przed snem to jeden z najpiękniejszych rytuałów dzieciństwa 🙂 Nie zabierajcie tego swojemu maluchowi, a do wspólnej przygody koniecznie zaproście Pucia, Fefe i mieszkańców Czereśniowej!

You may also like

Zostaw komentarz