Cubus

przez Redakcja
Reklama kolekcji basic Cubus

Cubus to jedna z największych sieci odzieżowych powstałych w Skandynawii. Sieć Cubus coraz prężniej się rozwija, a świadczy o tym chociażby to, że wchodzą z powodzeniem na rynek w coraz większej ilości krajów, mimo wielkiej konkurencji. Siedziba firmy znajduje się w Oslo. Cubus należy do grupy Varner. W 2008 roku logo uległo zmianie, już nie jest tak „dystyngowane”, twórcy chcieli, by logo świadczyło o tym, że w sklepie znajdziemy nie tylko wizytowy, surowy krój odzieży, ale również luźny, wygodny, choć nadal w pewnym stopniu, elegancki i na topie. Marka Cubus działa już na rynku ponad 40 lat. To rodzinna marka, a co za tym idzie, znajdziemy w sklepie odzież dla mężczyzn, kobiet i dzieci (w wieku 0+ – 14 – rozmiar 52cm – 164cm). Główne założenie marki, to przekaz, że wygoda i moda, elegancja wcale nie muszą się wykluczać, wręcz przeciwnie!

Sytuacja marki w Polsce

W Polsce marka Cubus działa od 10 lat. Opiera się na wysokiej jakości materiałów w połączeniu z bardzo przystępnymi cenami i szerokiej ofercie ubrań dla mężczyzn, kobiet i dzieci (nie w każdym sklepie znajdziemy ubiór dla noworodków, większość rozmiarówki zaczyna się od 3+). Znajdziemy tu odzież od skarpetek po bieliznę, a także różnego rodzaju dodatki. Marce ciągle przybywa zwolenników, dlatego wciąż otwierają się nowe sklepy Cubus w Polsce. Sieć znajduje nowych zwolenników, nie tylko dlatego, że dostępne są tu ubrania dla całej rodziny, ale również dlatego, że ceny odzieży są bardzo przystępne. Sieć ma bardzo częste promocje/przeceny i to naprawdę spore, a wiadomo, przeceny powodują najczęściej zwiększenie ilości klientów w sklepie, bo każdy chce kupić odzież dobrej jakości, po jeszcze niższej cenie.

Do kogo kierowana jest marka Cubus

Logo marki odzieżowej CubusKażda kolekcja Cubus adresowana jest do tych, którzy bardzo cenią sobie połączenie mody, elegancji i szyku z wygodą. Ten skandynawski design doskonale łączy wygodę z elegancją. Marka kierowana jest w Polsce do dzieci w wieku 3- 14 lat (92cm-164cm), dla dorosłych kobiet i mężczyzn. Marka w innych krajach proponuje również ubrania w rozmiarze od 50cm – dla noworodków. W Polsce niestety sklepy stacjonarne, a nawet on-line nie posiadają ubrań dla noworodków. Miejmy nadzieję, że to jednak wkrótce się zmieni.

W jakim stylu proponuje ubrania Cubus

Wspomnieliśmy już wyżej, że skandynawska marka Cubus wychodzi naprzeciw potrzebom tych klientów, którzy chcą wyglądać elegancko, ale czuć się przede wszystkim wygodnie. Z powodzeniem od ponad 40 lat firma szyje ubrania właśnie w tym stylu. Elegancko, z klasą, ale i wygodnie. Zarówno w dziale dla kobiet, mężczyzn, jak i dzieci. Nie tylko odzież wierzchnia projektowana jest w tym stylu, również bielizna, którą znajdziemy w sklepie Cubus jest bardzo elegancka, ale i bardzo wygodna. Bardzo szeroka gama bielizny (latem strojów kąpielowych) przyciąga rzesze klientów. Dla dzieci dostępne są stroje ze znanymi postaciami z bajek, takimi jak „Auta”czy Myszka Minnie. Dla dorosłych znajdziemy śmieszne (świąteczne, Bożonarodzeniowe) piżamki czy pantofle, a nawet bieliznę, na Wielkanoc również, co bardzo podoba się klientom, bo to wspaniały pomysł na prezent.

Czym wyróżnia się na tle innych marek?

To właśnie połączenie niesamowitej elegancji i szyku z wygoda, wyróżnia sieć Cubus na tle innych marek. Luźne sweterki z eleganckimi zamkami, dodatki, spodnie z wysokim stanem oraz modnymi przetarciami, odzież wierzchnia modna i wygodna. To główne założenie firmy, które realizuje na co dzień i doskonale im to wychodzi, co widać po tysiącach zadowolonych i wiernych marce klientów.

Dział dziecięcy Cubus

W sklepie internetowym i stacjonarnym znajdziemy mnóstwo ciekawych ubrań dla naszych pociech w wieku 3+, Reklama kolekcji basic Cubus aż do rozmiaru 164cm. Znajdziemy tu wygodną i modną odzież dla dziewczynek i chłopców. Trafimy też na super dodatki. W sklepach zagranicznych znajdziemy też odzież odpowiednią dla noworodków, już od rozm 50. W Polsce niestety ani w sklepach stacjonarnych, ani internetowych, nie jest dostępna odzież dla naszych najmłodszych dzieci. Miejmy nadzieję, że to się wkrótce jednak zmieni. Modne ubrania w dziale dziecięcym są też połączone z ulubionymi bohaterami z bajek naszych dzieci, każdy więc nawet najbardziej wymagający mały klient znajdzie tu odzież odpowiednią dla siebie. Jak wiemy, dzieci to bardzo wymagający klient, a Cubus stara się sprostać każdym, nawet największym wymaganiom tych „małych” klientów.

Gdzie dostępna jest marka

Marka Cubus dostępna jest w ośmiu krajach, w tym oczywiście w Polsce. Łącznie znajdziemy około 1500 sklepów. Sklepy Cubus dostępne są w większych centrach handlowych. W sieci również znajdziemy markę Cubus, bo posiada sklep internetowy specjalnie dla jeszcze wygodniejszego kupowania odzieży przez swoich, często zabieganych i nie mających czasu wejść do sklepu stacjonarnego, klientów.

Zakupy on-line

Cubus doskonale rozumie potrzeby swoich klientów i wychodzi im naprzeciw prowadząc sklep internetowy, w którym znajdziemy wszystko to co w sklepach stacjonarnych a czasem nawet więcej. Możemy w domu, w wygodnym fotelu zrobić zakupy dla siebie, męża i dzieci. Kurier przywiezie ubrania pod sam dom, a my możemy w wolnej chwili przejrzeć kupione ubrania, przymierzyć je, gdy tylko coś nam się nie spodoba – zwrócić. Bez zbędnych tłumaczeń jest parę dni na zwrot pełnowartościowego, nienaruszonego towaru.

Rozmiarówka dziecięca

kolekcja limitowana marki cubus my little ponyW Polsce w dziale dziecięcym znajdziemy odzież w rozmiarach 92-164cm, zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. W sklepach zagranicznych Cubus stworzył też dział dla noworodków, gdzie odzież zaczyna się od rozmiaru 50cm. Niestety nawet w sklepie on-line, Polska nie ma dostępnej odzieży dla noworodków. Szkoda, może marka pomyśli o tym i wkrótce i do Polski wprowadzi swoją skandynawską, modną i wygodną odzież dla noworodków.

Obecność marki w mediach

Modelka Mini Anden pochodząca ze Szwecji została ambasadorką marki. To właśnie ona jest twarzą całej kampanii rebrandingowej, która w Skandynawii obejmuje również spoty TV. Warto tu dodać, że w Polsce Cubus posiada kampanię outdoorowo – prasową, direct mailing i całkiem nowe, bardzo ciekawe wizualizacje w witrynach sklepowych. Cubus nie kładzie jakiegoś wielkiego nacisku na to, by istnieć w mediach. Klienci wiedzą o istnieniu sklepu i bardzo chętnie do niego chodzą, nie potrzebują reklam, które będą go do tego intensywnie przekonywać.

Ci, którzy chcą, poprzez stronę, bądź u kasjerki w sklepie stacjonarnym mogą zapisać się do newslettera i otrzymywać na maila aktualne promocje i akcje Cubus. Również dzięki podanemu numerowi telefonu do bazy, możemy otrzymywać sms z aktualnymi promocjami.  Często dla członków newslettera promocje są jeszcze większe, niż dla osób, które nie zapisały się jeszcze do klubu Cubus.

Ciekawostki o marce

Slogany marki Cubus: Easy to buy, Easy to wear, Easy to love, Easy to handle. Nowe claimy mają za zadania inspirować i zachęcać potencjalnych klientów do czerpania większej radości z zakupów.

Jako ciekawostkę warto tu dodać, że ambasadorką marki Cubus, o czym już wspomnieliśmy wyżej, została piękna Szwedka, modelka Mini Anden. Reklamuje odzież Cubus w reklamach, gazetach i na plakatach w sklepach stacjonarnych.

You may also like

Zostaw komentarz