Emel – opis marki

przez Redakcja
dzieci w butach marki emel

logo marki emel produkującej buty dla dzieciEmel to Polska rodzinna firma, która swoją przygodę z butami zaczęła w 1990 roku. Od tamtej chwili, czyli już ponad 20 lat, nieustannie produkuje unikatowe obuwie dla dzieci. Główną myślą przewodnią tej renomowanej firmy jest zapewnienie najmłodszym pociechom najwyższej jakości bucików, które wykonywane są w tradycyjny, ręczny sposób. Firma bez przerwy poszerza swój asortyment i nie boi się nowych wyzwań. Dzięki temu, co roku produkuje ręcznie ponad 120 tysięcy par dziecięcych butów.

Emel – czołowa marka w Polsce z licznymi wyróżnieniami

Marka Emel otrzymała wiele wyróżnień najważniejszych instytucji w kraju, co czyni ją marką niezwykle godną zaufania. W 2013 roku firma zdobyła Certyfikat KidZone, któremu patronuje Rzecznik Praw Dziecka. Znak Jakości KidZone popularyzuje produkty o najwyższej jakości, które kierowane są do segmentu rodzinnego, szczególnie do dzieci, ale również wyróżnia on firmy, dla których najwyższa jakość jest wartością kluczową w prowadzeniu działalności biznesowej.

W 2014 roku Emel otrzymał pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, który opiniuje produkty dla dzieci i niemowląt, a także kobiet w ciąży.  W 2014 roku marka zdobyła również certyfikat „Firma godna zaufania”, który przyznawany jest przedsiębiorstwom,  cechujących się nienaganną opinią wśród klientów, etyką w prowadzeniu działalności i rzetelne podejście do wszelkich zobowiązań wobec swoich klientów. Jednak to nie koniec wyróżnień i osiągnięć na polskim rynku. Oto one:dziecko w butach marki emel

  • W 2014 roku marka Emel otrzymała godło „Konsumencki Lider Jakości 2014 – Debiut Roku”. Program Konsumencki Lider Jakości to nic innego, jak opinia Polaków na temat produktu, który ich zdaniem jest najlepszy. Opinie te są zawsze rzetelne i obiektywne.
  • Marka Emel otrzymała również wyróżnienia jako najbardziej rozwojowa i najlepiej rokująca marka obecna na polskim rynku „Dobra Marka”,
  • Certyfikat „Rozważna Firma”,
  • „Certyfikat Jakości – Eko Certyfikat”, który przyznawany jest za produkty wytwarzane w sposób najbardziej przyjazny środowisku,
  • „Certyfikaty Gwarancja Najwyższej Jakości oraz Europejska Gwarancja Najwyższej Jakości”, symbolizujący najwyższą jakość produktów i usług,
  • Znak „Zdrowa Stopa”, który przyznawany jest przez specjalistów z branży obuwniczej, nad którym czuwa Instytut Przemysłu Skórzanego. Obuwie z tym znakiem daje rodzicom pewność, że kupują buty, które są wykonane prawidłowo pod względem konstrukcyjnym, a materiał użyty do ich produkcji jest najwyższej jakości.

Jak widzimy, marka Emel jest marką świetnie prosperująca na runku polskim już wiele lat i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, a także pozytywnymi opiniami.

Do kogo Emel kieruje swoje produkty?

Marka Emel skoncentrowała się przede wszystkim na dzieciach i dla nich tworzy wyjątkowe obuwie. W jej asortymencie można znaleźć buty dziecięce dla każdej grupy wiekowej. Buciki tworzone są zarówno dla niemowlaków, jak również dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Co wyróżnia markę Emel ?

dziewczynka w butach marki emelMarka Emel jest wyjątkową marką, która tworzy buciki dla dzieci w różnym przedziale wiekowym, a każda para wykonywana jest ręcznie. Szeroka oferta i sposób produkcji sprawia, że rodzice mają pewność, iż noga ich dziecka prawidłowo się rozwija. Małe stópki mają zapewniony komfort na najwyższym poziomie. Marka dokłada również wszelkich starań, aby obuwie dziecięce  wyróżniało się modnym wzornictwem, a także niebanalną kolorystyką. Tym samym marka ciągle podąża za najnowszymi trendami i stale poszukuje nowych inspiracji. Dla producentów bucików dziecięcych Emel ważne jest również, aby but był nie tylko elegancki, ale również lekki, wygodny, dopasowujący się do nóżki i zapewniający zdrowy rozwój. Nie można zapomnieć tu również o materiałach, z jakich wykonane są buty. Emel w swojej produkcji używa materiałów najwyższej jakości, które zapewniają bezpieczeństwo każdemu dziecku i sprawiają, że czują się one w nich wyjątkowo.  Naturalne skóry stosowane w produkcji obuwia nie zawierają chromu, który może być rakotwórczy. Materiały wybierane są przez samą właścicielkę firmy, co dodatkowo podnosi wymagania wobec garbarni.

Marka Emel daje gwarancję rodzicom, że ich pociecha nie tylko będzie nosiła buciki wygodnie, które łatwo założyć, ale będą one również bardzo atrakcyjne, lekkie i zdrowe.

Jak wygląda produkcja bucików znakomitej marki Emel?

Emel tworzy buciki, które produkowane są ręcznie, a każdy rodzic dostaje na nie dożywotnią gwarancję. Tworzone są one w manufakturze, gdzie najznakomitsi pasjonaci dbają o to, żeby każda nóżka dziecka otrzymała najlepszą parę obuwia.  To ludzka ręka najlepiej odczuwa wszelkie naprężenia w delikatnych, naturalnych skórach. Żadna maszyna nie jest w stanie zapewnić tego efektu. Po zaćwiekowaniu buty leżakują nawet 36 godzin, co przekłada się na to, że skóra  zachowuje odpowiednie i naturalne kształty poprzez jej odprężenie. Dzięki tej procedurze Emel nie stosuje plastikowych usztywniaczy, a rodzic ma pewność, że buty, które kupuje, wykonane są z zachowaniem najwyższych standardów i dbałością o każdy szczegół. Emel ogromną wagę przywiązuje do kształtu stopy dziecka. Z tego względu nie wykorzystuje gotowych form, tylko zawsze opracowuje własne, indywidualne kopyta, co jest niezwykle istotne w produkcji każdej pary obuwia.

Mało tego, że marka opracowuje własne formy, to również sama projektuje i wykonuje podeszwy, które są przecież postawą kontaktu buta z podłożem.  Przy produkcji obuwia dziecięcego używane są jednoigłowe maszyny. Z tego względu produkcja bucików jest bardzo pracochłonna, ale za to marka daje gwarancję precyzji wykonania obuwia na najwyższym poziomie.  Dla marki Emel najważniejszy jest komfort i wygoda, którą z najwyższą starannością stara się zapewnić każdemu dziecku. Dopiero na późniejszym etapie pod uwagę brane są wzory i kolory obuwia.

Nie sposób nie wspomnieć tutaj również o tym, że zanim nowy model wejdzie do produkcji, poddawany jest testom. Sprawdzian jakości i funkcjonalności bucików przeprowadzają najbardziej wymagający klienci – dzieci. Ostatnim etapem testów jest kontrola przez Centralne Laboratorium Przemysłu Obuwniczego w Krakowie.

Cały proces kontrolny ma na celu stworzenie produktu najwyższej jakości, który będzie estetyczny, funkcjonalny, a przede wszystkim bezpieczny dla małych użytkowników.

Emel dla dzieci – kategorie i rozmiary

Emel produkuje buciki w trzech kategoriach:

– Roczki – tutaj znajdziemy buciki zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek na różne pory roku. Asortyment, jaki proponuje Emel w tym dziale, jest bardzo szeroki. Znajdziemy tu buciki takie jak baleriny, trzewiki ocieplane, trzewiki na rzepy i sznurówki, a także trzewiki sztyblety zwykłe i ocieplane. Rozmiarówka jest bardzo wygodna i w zależności od wyboru rodzaju bucika możemy wybierać spośród rozmiaru od 18 do 25.

– Maluchy – ten dział również oferuje szeroki wybór obuwia dla chłopców i dziewcząt w postaci trzewików, trampek i balerin, a także obuwie zimowe. Buciki z tego działu dostępne są w szerokim zakresie rozmiarów od 20 do 30.

– Starszaki – w tym dziale rodzice mogą wybierać obuwie dla chłopców i dziewczynek. Znajdziemy  tu obuwie na zimę, trzewiki, baleriny, mokasyny, trampki, a także obuwie wizytowe dla chłopców. Dostępne rozmiary są bardzo elastyczne i występują w przedziale od 25 do nawet 39.

Zakupy on-line i sklepy stacjonarne

Marka Emel posiada swój sklep internetowy, który podzielony jest na 3 działy oznaczające wiek dzieci. Po kliknięciu na konkretny dział ukazują się rodzaje obuwia, płeć dziecka, a także możliwość wyboru rozmiaru. Poza tym na stronie internetowej sklepu on-line znajduje się również zakładka „okazje”, na której otrzymujemy informację o wyprzedażach, końcach kolekcji i przecenach obuwia.

Po naciśnięciu zakładki „Gdzie kupić” ukazuje się mapa całej Polski. Wystarczy najechać kursorem na interesujące nas województwo i już wiemy, w jakim sklepie stacjonarnym zakupimy obuwie marki Emel.

Emel w mediach społecznościowych

Marka Emel jest marką rozpoznawalną w Internecie dzięki swojemu fanpage’u, który prowadzi na Facebooku. Stroną zainteresowanych jest ponad 25 tysięcy osób, a niewiele mniej użytkowników tę stronę obserwuje. Strona na bieżąco jest aktualizowana, dodawane są zdjęcia, nowe kolekcje i porady. Marka promuje również swoje obuwie na Instagramie, gdzie cieszy się popularnością ponad 6 tysięcy obserwujących ją osób.

Ciekawostki

Marka Emel na swojej stronie prowadzi bloga, na którym zamieszcza wiele przydatnych informacji typu: kiedy kupić dziecku pierwsze buty, jak wykonać poprawne mierzenie, i że warto poświęcić czas na zakupy butów w sklepie. Poza tym na blogu znajdziemy też informację, jakie zapięcie obuwia wybrać, aby każde dziecko czuło się najbardziej komfortowo.

You may also like

Zostaw komentarz