Start Stylowy dzieciakTo się nosi Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci – jak wybrać najlepsze?

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci – jak wybrać najlepsze?

przez Redakcja

Wybór okularów przeciwsłonecznych dla dziecka to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Musimy zastanowić się, jaka marka jest godna uwagi i jakie parametry są najważniejsze. W słoneczne dni warto chronić wrażliwe oczy dziecka. Mocne promienie słoneczne nie są zdrowe dla malucha.

W razie wyjścia z domu, zadbajmy o nałożeniu dziecku okularów przeciwsłonecznych. Jak wybrać najlepszy model? O czym warto pamiętać? Jakie okulary przeciwsłoneczne spełnią oczekiwania pociechy?

Okulary przeciwsłoneczne KiETLA

Odbiorcy już od dłuższego czasu chętnie sięgają po okulary KiETLA dla dzieci. Podczas wyboru okularów przeciwsłonecznych dla malucha, bardzo ważne jest oznaczenie UV 400. Oznacza ono, że produkt chroni oczy dziecka przed wszystkimi promieniami ultrafioletowymi. Jeśli kupujemy przyciemniane szkła na bazarze lub w sieciówce, nie oznacza to, że mają one filtry. Musimy dokładnie doczytać informacje załączone do okularów. Przy opisie znajdują się też cyferki od 1 do 4. To oznaczenie kategorii przepuszczalności promieni słonecznych. Im wyższa kategoria, tym lepiej dla oczu dziecka. Okulary przeciwsłoneczne KiETLA od elemele.com.pl mają trzecią kategorię, co wskazuje na ich doskonałą jakość.

Jak dokonać wyboru?

O czym jeszcze pamiętać podczas zakupu okularów KiETLA? Istotne znaczenie ma polaryzacja. Jest to konieczne wtedy, gdy lubimy zabierać dziecko na wycieczki plenerowe. Wszystkie okulary od znanej marki mają polaryzację, dlatego chronią oczy przed promieniami odbijającymi się od wody, jezdni, czy nawet śniegu. Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci powinny posiadać powłokę antyrefleksyjną i filtr niebieski. te cechy wpływają na komfort użytkowania okularów. Ich zadaniem jest redukowanie odblasków, zwłaszcza gdy dziecko korzysta z urządzeń emitujących sztuczne światło. Filtr chroniący i antyrefleksyjna powłoka dają pewność lepszej czytelności obrazu i percepcji kolorów. Okulary przeciwsłoneczne KiETLA bazują na antyrefleksyjnej powłoce, która chroni szkła okularów przed zarysowaniami.

Wytrzymałe okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne dla dziecka muszą cechować się wytrzymałością. Oprawki muszą poradzić sobie nawet w plecaku lub torebce, wtedy gdy są ściśnięte. Doskonałym wyborem są okulary KiETLA, stworzone z poliwęglanu i tworzywa sztucznego TPEE. Są one odporne na zarysowania i zniszczenia. Termoplastyczny elastomer zapewnia wytrzymałość plastiku i elastyczność gumy. Materiał świetnie się wygina i nie ulega złamaniom. To sprawia, że rodzic nie musi martwić się o bezpieczeństwo dziecka. Wybierając markowe okulary dla dziecka, z pewnością możemy cieszyć się ich długim użytkowaniem. Będą one służyć maluchowi przez wiele sezonów. Dzieci mogą samodzielnie je zdejmować i zakładać, bez ryzyka zniszczenia. To ogromna wygoda zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieciaków.

Okulary przeciwsłoneczne mają za zadanie dawać komfort dziecku podczas upalnego lata. Na uwagę zasługują okulary przeciwsłoneczne KiETLA, które już od dłuższego czasu cieszą się bardzo dużą popularnością na rynku.

You may also like

Zostaw komentarz