Start Stylowy dzieciakTo się nosi Prasowanki i naszywki hitem w modzie dziecięcej

Prasowanki i naszywki hitem w modzie dziecięcej

przez Redakcja

Zastanawiasz się jak urozmaicić starą koszulkę twojego dziecka, aby była stylowa i modna? Co wybrać naszywkę, a może jednak prasowankę? Kilka lat wcześniej prasowanki były każdemu znane. W dzisiejszych czasach mało kto ją stosuje. Zostały przez nas zapomniane i odstawione. W latach wcześniejszych były hitem i niekosztowną formą urozmaicenia starej koszulki dorosłego, jak i dziecka. Ku naszemu zaskoczeniu prasowanki i naszywki zostały okrzyknięte hitem 2019 roku. Warto wiedzieć, że stały się bardzo popularne wśród dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Dzięki nim nasze ubrania wyglądają bardziej ożywione, oryginalne i efektowne. Młodzież woli naszywki w kształtach róży, kwiatów, napisów, czy bardziej rockowych elementów, natomiast nasze dzieciaki wolą naszywki, prasowanki z postaciami swoich ulubionych bohaterów bajkowych.

Prasowanki na koszulkę -jak zrobić?

Prasowankę możemy wykonać z papieru transferowego i żelazka. Jeśli planujemy taką prasowankę wykonać na koszulce u dziecka, to możemy wybrać obrazki bajkowe. Na rynku mamy dostęp do szerokiej gamy różnego rodzaju wzorów, kształtów czy ulubionych postaci naszego dziecka. Możemy również sami stworzyć taką prasowankę, wystarczy kupić papier transferowy do prasowanek i możemy wydrukować z Internetu ulubiony motyw. Jednak pamiętajmy, aby wydrukować go w odbiciu lustrzanym, wybierając taką opcję podczas drukowania. Stworzenie własnej koszulki może być świetną zabawą oraz gwarancją oryginalności i pewności, że twoja pociecha będzie miało wyjątkową koszulkę. Tworząc taką koszulkę dla dziecka, pozwólmy mu na wybranie swojego motywu, podając kilka propozycji. Jak zrobić prasowankę krok po kroku:

·       Pierwszym krokiem jest przygotowanie grafiki prasowanki wydrukowanej bądź zakupionej w sklepie stacjonarnym.

·       Następnie rozłóż na płaskiej, równej powierzchni koszulkę i przeprasuj ją, pamiętając o tym, że nie powinna ona mieć żadnych zagnieceń.

·       Odbij wybrany motyw na bluzce stroną wydrukowaną.

·       Za pomocą żelazka nastawionego na odpowiednią temperaturę zaczynamy prasowanie, zaczynając od jednej krawędzi do drugiej, nie powinniśmy przytrzymywać żelazka w jednym miejscu. Żelazko musi być w ciągłym ruchu, taką czynność wykonujemy parę razy.

·       Następnie delikatnie staramy się oderwać papier od koszulki, natomiast jeśli prasowanka nie odbiła nam się dokładnie i w całości powinniśmy powtórzyć czynność z prasowaniem.

·       Gdy prasowanka na koszulce jest już gotowa, zostawmy ją na prostej i równej powierzchni do wystygnięcia. Jeżeli zobaczymy, że po wystygnięciu prasowanka dalej nam się odrywa, możemy powtórzyć prasowanie uważając, aby nam się nie roztopiła.

Świetnie teraz jest już całkowicie gotowa, Twoja pociecha, jak i Ty możecie być z siebie dumni i cieszyć się oryginalną koszulką. Czy nie było to proste? ????

Naszywki również są kreatywne i praktyczne

Gdy twoje dziecko zrobi dziurę w ulubionej koszulce czy spodniach i nie masz pomysłu jak efektownie ją załatać? O to następna kreatywna i świetna w rozwiązaniu sprawa- naszywka. Jest to najłatwiejszy i najtańszy sposób, aby naprawić ubranie twojego dziecka lub po prostu go urozmaicić. Wystarczy tylko igła, nitka i oczywiście nasza ulubiona naszywka. Gdy chcemy przystąpić do działania, musimy jednak pamiętać o tym, aby dobrać kolor nitki pod kolor naszywki, inaczej nasza praca nie będzie wyglądać estetycznie. Ubrania wykonane z bawełny nie ucierpią na naszych eksperymentach, niestety ubrania wykonane z materiału syntetycznego bądź satynowego bardzo łatwo uszkodzić. Jeśli jednak nie lubisz używać igły i nici, możemy taką naszywkę przykleić klejem, która zazwyczaj jest dołączona do zestawu z naszywką. Ozdoby dla dzieci najczęściej możemy znaleźć w sklepach stacjonarnych takich jak pasmanteria, ale również, zakupu dokonamy w sklepie internetowym, gdzie mamy szeroki wybór różnych motywów i wielkości. Na rynku pojawiają się nie tylko naszywki postaci czy innych świetnych kształtów, które zaciekawią nie tylko nas, ale przede wszystkim nasze dzieci. Możemy również spotkać się z naszywkami imiennymi, co jest dobrym rozwiązaniem, gdy nasze dziecko uczęszcza do placówek edukacyjnych, czy to przedszkola czy szkoły. Zazwyczaj zdarza się dzieciom gubić bluzy, piórniki czy inne akcesoria. Dzięki imiennym naszywką możemy użyć je do naszycia właśnie na takich akcesoriach dziecięcych. Wtedy mamy większą szansę na szybsze odnalezienie naszych rzeczy.

Ile kosztują naszywki i prasowanki?

Zastanawiasz się, ile zatem kosztują takie gadżety na garderobę naszego dziecka? Które tak świetnie wyglądają, przy czym nie tracą na oryginalności i trendach modowych. Koszt nie jest wygórowany aż tak bardzo. Możemy je zakupić w popularnym sklepie internetowym takim jak allegro, gdzie koszt prasowanki z postacią znanej bajki Psiego Patrolu oraz własnym imieniem kupimy za około 3,50 zł.  Natomiast jeśli jesteśmy zainteresowani większym zestawem, to za około 13 prasowanek w różnych kształtach i motywach zapłacimy 13 zł.

Więc jeśli chcesz uszczęśliwić swoje dziecko, nie czekaj, tylko pozwól mu wybrać kształt i działaj, to nic trudnego, a naprawdę Twój dzieciak może wyglądać bardzo stylowo ????.

You may also like

Zostaw komentarz