Start Stylowy dzieciakCo w sklepach W co ubrać dziecko do przedszkola? W co ubrać dziecko do szkoły?

W co ubrać dziecko do przedszkola? W co ubrać dziecko do szkoły?

przez Redakcja

Już trzylatki potrafią zwracać uwagę na swój ubiór. Nie zawsze to, co podoba się mamie czy tacie, będzie podobać się dziecku. Im smyk starszy, tym coraz większy chce mieć wpływ na swoją garderobę. Największą rolę przypisuje się stylowi, który kształtuje się w dziecku niemalże od kołyski. Znaczenie mają kolor, fason, a nawet rodzaj materiału. Jedni lubią styl sportowy, inni bardziej wizytowy czy klasyczny.

Ubrania dla dzieci do przedszkola i szkoły. Co się przyda?

Ubrania do przedszkola czy szkoły warto wybierać razem z dzieckiem. Można wspólnie pójść na zakupy do sklepu stacjonarnego lub zdecydować się na internetowy. Warto dać również dziecku możliwość dokonania wyboru swojej garderoby np. prezentując mu listę wcześniej przygotowanych przez nas ubrań. Pamiętajmy, żeby szafę szkraba zaopatrzyć w co najmniej kilka kompletów odzieży, uwzględniając stopień brudzenia się dziecka, częstotliwość wstawiania prania, a także potrzebę posiadania ubrania na zmianę u przedszkolaków.

Wygodne ubrania dla przedszkolaków

W co ubrać dziewczynkę do przedszkola

Dzieci w wieku przedszkolnym są bardzo aktywne, ważne jest więc, by ich ubranie było przede wszystkim wygodne. Dla dziewczynki świetnym rozwiązaniem będą komfortowe spodnie lub legginsy oraz kolorowy t-shirt lub bluzka z długim rękawem na chłodniejsze dni. Uzupełnieniem tego zestawu będzie bluza rozpinana z kapturem, która zazwyczaj zostaje w szatni.

W co ubrać chłopca do przedszkola

Ważne, by spodnie dla chłopca chodzącego do przedszkola były wciągane, małe dziecko nie powinno męczyć się z zapinaniem rozporków czy guzików. Z tego też względu spodnie dresowe bądź wciągane dżinsy z gumką stają się w tej sytuacji jednym z lepszych rozwiązań. Stylizację warto uzupełnić t-shirtem bądź bluzką z długim rękawem. Na przejście do przedszkola przyda się rozpinana bluza z kapturem.

Wygodne ubrania dla uczniów

W co ubrać dziewczynkę do szkoły

Mali uczniowie, choć już uczęszczają do szkoły, to podobnie do dzieci w wieku przedszkolnym będą najlepiej czuć się w wygodnych, sportowych ubraniach. Ich potrzeba ruchu jest w dalszym ciągu duża, a aktywność fizyczna zajmuje dużą część ich dnia. Idealną stylizacją dla aktywnych dziewczynek będą na przykład legginsy połączone z bluzką z długim rękawem z zabawnym nadrukiem. Małe damy chętnie wybiorą się również do szkoły w bawełnianej bądź dresowej sukience i rajstopach.

 

W co ubrać chłopca do szkoły

W szafie chłopca rozpoczynającego swoją przygodę ze szkołą nie może zabraknąć wygodnych spodni, koszulek z krótkim i długim rękawem oraz ciepłej bluzy z kapturem. Kolorystyka ubrań nie pozostaje bez znaczenia. Niewywabiona plama po intensywnej podwórkowej zabawie pozostaje mniej widoczna na ciemnej tkaninie.

Wygodne ubrania dla nastolatków

W co ubrać nastolatkę do szkoły

W pewnym wieku spodnie stają się dominującą częścią garderoby także u dziewczynek. Nastoletnim uczennicom będzie na co dzień wygodnie w jegginsach, które są połączeniem legginsów i dżinsów. Nastolatce z pewnością spodobają się zarówno klasyczne jegginsy, jak również nieco bardziej szalone. Do tego bawełniana bluzka z długim rękawem w ulubionym kolorze i trampki.

W co ubrać nastolatka do szkoły

Miejsce spodni dresowych lub jegginsów na gumce u młodszych dzieci zastąpiły u nastolatków joggery – równie wygodne, ale już bardziej stylowe. Naszą propozycją stylizacji dla nastolatka są wygodne spodnie, które pasują do bluzki z długim i krótkim rękawem, odnajdą się też w zestawie z tradycyjną koszulą! Całość ubioru dopełni chroniąca przed słońcem czapka z daszkiem. Koniecznie zakup również kilka bluz, które nastolatkowie uwielbiają!

You may also like

Zostaw komentarz