Start Gdzie na zakupyNajmodniejsze marki dziecięce C&A – historia marki, asortyment, ciekawostki

C&A – historia marki, asortyment, ciekawostki

przez Redakcja
dziecko w ubraniach C&a

C&A, a dokładniej C&A Mode GmbH & Co. To międzynarodowa sieć sklepów odzieżowych i z dodatkami, dla mężczyzn, kobiet i dzieci. C&A należy do holdingu szwajcarskiego COFRA, który jest własnością rodziny Brenninkmeijer. Centra operacyjne C&A mieszczą się Dusseldorfie i Brukseli.

Logo marki odzieżowej C&ANazwa sklepu nie jest przypadkowa, ponieważ jest to skrót od Clemens & August. To bracia Brenninkmeijer, którzy już w roku 1841 wyjechali z Niemiec i założyli firmę odzieżową w Holandii. Już 20 lat później otworzyli pierwszy sklep C&A, który oferował gotową odzież. Potencjalni klienci bardzo chwalili sobie przystępne ceny i bardzo szeroką rozmiarówkę ubrań. Niemalże wszyscy członkowie rodziny Brenninkmeijer obsadzają po dziś dzień wszystkie najważniejsze stanowiska w firmie. Są zobowiązani do utrzymywania wszystkich działań firmy w ścisłej tajemnicy. Obecnie firmą kieruje już szóste pokolenie rodziny.

Sytuacja Marki C&A w Polsce

Pierwszy sklep C&A w Polsce powstał w 2001 roku, ale ma bardzo wiele wiernych klientów, którzy pokochali markę od samego początku. W całej Polsce jest otwartych aż 65 sklepów C&A, a już wiemy, że to nie koniec, bo firma wciąż rozrasta się i tworzy nowe sklepy, a co za tym idzie, oferuje nowe miejsca pracy z bardzo korzystnymi warunkami dla swoich pracowników. Firma kładzie spory nacisk na dobre warunki pracy.

Do kogo kierowana jest marka C&A?

Marka C&A kieruje swoją odzież i liczne dodatki nie tylko dla kobiet i mężczyzn, mają również bardzo szeroki asortyment dla dzieci a także kobiet XXL, co sprawia, że zakupy w sklepie może zrobić cała rodzina i spokojnie znajdzie odpowiedni rozmiar i styl dla siebie. Marka wychodzi naprzeciw nawet najbardziej wymagającym klientom. Tworzy ubrania wizytowe a także sportowe i „na co dzień”, dla każdego, w każdym wieku. W każdym dziale, czy to XXL, czy dla kobiet, mężczyzn czy też dzieci znajdziemy ubrania wizytowe, sportowe i do chodzenia na co dzień, a także bieliznę i piżamki, czy dodatki w różnym stylu. Śmiało można stwierdzić, że każdy członek rodziny w C&A będzie w stanie ubrać się od stóp do głów (czy to na siłownię, czy spacer z dzieckiem, czy do pracy bądź żłobka, przedszkola czy szkoły).

świąteczna kolekcja marki C&A dla dziewczynek

W jakim stylu C&A proponuje ubrania?

Do C&A należą takie znane marki jak: Canda, Angelo Litrico, Clockhouse, Jinglers, Palomino, Yessica, Westbury i Your Sixth Sense. Ubrania, które znajdziemy w C&A to nie tylko modne i wygodne fasony, ale również odzież bardzo elegancka – garnitury, sukienki, marynarki, żakiety. Marka również wychodzi naprzeciw wymaganiom stawianym przez tych najmłodszych klientów i ich rodziców, tak więc i dzieci znajdą w C&A modne fasony ubrań wizytowych i sportowych. Znajdziemy tu też odzież dla całkiem malutkich klientów – noworodków. Każdy będzie dobrze czuł się przeglądając odzież w C&A, bo może mieć niemal stu procentową pewność, że znajdzie odpowiedni ubiór dostosowany do swoich potrzeb.

Czym wyróżnia się C&A na tle innych marek?

nowa kolekcja c&a dla chłopcówC&A kładzie ogromny nacisk na to, by uczynić z mody siłę służącą dobru – to nawet ich hasło reklamowe, jeśli chodzi o „C&A Foundation”. Jakie są założenia fundacji? Jest nią wspieranie inicjatyw i programów, które zmierzają do tego, żeby przekształcić modę w zrównoważoną, a przede wszystkim sprawiedliwą branżę przemysłu. Dzięki temu wszyscy – zarówno rolnik, jak i pracownik fabryki, mogą wciąż rozwijać się i dobrze, godnie żyć.

Dział dziecięcy C&A

Dział dziecięcy w C&A to kilku projektantów, a każdy z nich wychodzi naprzeciw potrzebom najmniejszych klientów – często dużo bardziej wymagających niż dorośli. Dostaniemy w dziale ubrania zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek w rozmiarach od 92 aż po 182. Rodzice niemowląt również znajdą tutaj odpowiednie ubrania dla swoich pociech, w rozmiarach 42cm – 98cm.

Gdzie dostępna jest marka C&A?

Sklepy C&A znajdziemy w wielu Państwach, między innymi w Brazylii, Czechach, Austrii, Francji, Hiszpanii, Meksyku, Rumunii, Polsce i wielu innych. Warto tutaj wspomnieć o tym, że w roku 2000 firma wycofała się z rynku w Wielkiej Brytanii a w 2004 ze Stanów Zjednoczonych, likwidując przy tym około dwieście sklepów. Marka C&A jest oczywiście dostępna również dla każdego w sieci – w sklepach on-line.

Zakupy on-line w C&A

Zakupy on-line w C&A to doskonałe rozwiązanie dla każdego. Wiemy, że w dzisiejszych czasach nie każdy ma czas, by chodzić po sklepach w poszukiwaniu odpowiedniej garderoby dla siebie. Problem jest większy, gdy mamy wybrać stroje dla naszych milusińskich, którzy nie przepadają za chodzeniem po sklepach.

W sklepie on-line, znajdziemy praktycznie to samo, co w sklepach stacjonarnych, a także dużo więcej.

W swoim zaciszu domowym, możemy spokojnie wybrać odpowiednią garderobę dla siebie i swojego dziecka, dostarczona zostanie nam pod wskazany adres przez kuriera. Potem można zwrócić zakupiony towar kurierem, bez ponoszenia kosztów. To wielkie udogodnienie dla wielu klientów, którzy decydują się coraz częściej robić zakupy w ten sposób.

Rozmiarówka dziecięca

Rozmiarówka w C&A w dziale dziecięcym zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i internetowym jest bardzo szeroka. Znajdziemy tu ubrania zarówno dla niemowlaków, jak i dla młodzieży 16+. Odzież dla dzieci znajdziemy w rozmiarach 92 cm aż po 182 cm. Dla niemowlaków znajdziemy odzież w rozmiarach już od 42cm – 98cm.

Obecność marki w mediach społecznościowych

Na pewno każdy z nas, kto tylko ogląda tv, widział reklamę C&A. Tak więc śmiało można stwierdzić, że marka reklamuje swoje sklepy w mediach. Nie tylko w tv, widoczna jest marka C&A, ale również w mediach społecznościowych, takich jak facebook, czy portale informacyjne.fundacja c&a save the children

Ciekawostki o Marce

[thumb]

  • W 2002 roku znany miesięcznik „Forbes” opublikował artykuł, w którym mowa była o tym, że aż 200 członków rodziny Brenninkmeijer posiada udziały w firmie C&A, a co za tym majątek rzędu aż 4 miliardów dolarów!
  • C&A otrzymało prestiżową nagrodę „Stop Slavery”. Nagroda ta jest przyznawana firmom, które podejmują kroki w celu wyeliminowania niewolniczej siły roboczej i przymusowych prac ze swojego łańcucha dostaw.
  • C&A kilkukrotnie zostało również liderem w sprzedaży ubrań z bio bawełny, która staje się coraz bardziej popularna i coraz chętniej kupowana, nie tylko dla małych dzieci, ale każdego z nas.
  • C&A pracuje nad tym, by tworzyć ubrania mające korzystny wpływ na tak ważne dla nas środowisko.
  • Warto tu również przypomnieć o wspomnianej już wyżej fundacji, którą założyła C&A, która wspiera akcję „Save the children”

[/thumb]

 

You may also like

Zostaw komentarz