Start Gdzie na zakupyNajmodniejsze marki dziecięce KappAhl – historia, asortyment, ciekawostki

KappAhl – historia, asortyment, ciekawostki

przez Redakcja
kolekcja eko newbie marki kappahl małe dziewczynki

Marka Kappahl to sieć odzieżowa ze Szwecji. Posiada aż 270 sklepów w czterech Państwach Europy. Wciąż jednak sklepów stacjonarnych marki Kappahl przybywa, podobnie zresztą jak zadowolonych klientów.

Od roku 2004 Kappahl należy do dwóch firm – Accent Equity Partners i Nordic Capital, które przejęły markę, płacąc za nią prawie dwa miliardy koron szwedzkich.

Historia marki Kappahl

oficjalne logo marki kappahlPoczątki marki Kappahl sięgają 1953 roku, kiedy to biznesmen Per-Olof Ahl otworzył butik na przedmieściach Goteborgu, sprzedająć przepiękne płaszcze, które były od samego początku bardzo chętnie kupowane i szybko zdobywał klientów. Sukces tej firmy doprowadził do tego, że powstała sieć sklepów w całej Szwecji, zaś od roku 1985 roku Kappahl zaczął ekspansję zagraniczną.

Rozrastanie się firmy lekko przyhamowano, poprzez wycofanie się z rynku Szwajcarii, Danii i Czech. Teraz firma koncentruje się na sprzedaży swojej odzieży dla kobiet, mężczyzn i dzieci w krajach Półwyspu Skandynawskiego, a także w Polsce, gdzie marka dostępna jest od 1999 roku.

Do kogo kierowana jest marka?

Marka Kappahl kierowana jest do każdego – dosłownie. Każdy, w każdym wieku znajdzie tu odpowiednią odzież dla siebie. Modną, ale wygodną, piękną, klasyczną i bardzo wyjątkową. Bardzo modne są ich motywy kwiatowe, a także ubrania ze zwierzętami (kierowane oczywiście dla najmłodszych). W sieci Kappahl odzież i dodatki dla siebie znajdą nie tylko mężczyźni i kobiety, ale również dzieci. Marka ma piękną kolekcje Newbie – stworzoną dla najmłodszych klientów, a raczej dla ich rodziców. W tym dziale znajdziemy ubranka już od 44cm. Ogólnie rozmiarówka dziecięca / młodzieżowa kończy się na rozmiarze 170. Tak więc ci, którzy lubią kolekcję młodzieżową a mieszczą się w przedziale do 170cm, mogą kupować w tym dziale odzież dla siebie.

W jakim stylu proponuje ubrania?

Ubrania Kappahl to bardzo modne, wyjątkowo eleganckie, a jednocześnie bardzo wygodne ubrania. Każda kolekcja kieruje się tym samym – wygodą. Odzież marki Kappahl ma za zadanie sprawić, że każdy poczuje się piękny, pewny siebie i bardzo elegancki.

Newbie dla najmłodszych

Newbie to dziecięca odsłona marki KappAhl. Ubrania dedykowane maluchomkolekcja eko newbie marki kappahl małe dziewczynki w rozmiarze 44-128 wykonane są w  100% z ekologicznej bawełny – przyjaznej dzieciom i środowisku. Marka Newbie z powodzeniem może konkurować z kolekcjami pro-eko ZARY, czy H&Mu. Wielka rozpiętość rozmiarów sprawia, że Newbie to świetna propozycja dla rodzeństwa – młodszej i starszej siostry, czy też dwójki braci, by móc ubrać się tak samo. Marki dziecięce rzadko oferują takie same zestawy ubrań dla młodszych i starszych dzieci, więc jeśli szukasz takiego zestawienia – znajdziesz je w KappAhl.

KappAhl widząc coraz większe zainteresowanie dziecięcą linią swojej marki postanowił we wrześniu 2017 roku otworzyć pierwszy w Polsce samodzielny salon Newbie. Znajduje się on w Galerii Północnej w Warszawie. Znajdziecie tam o wiele większy wybór ubrań oraz akcesoriów Newbie, niż w wydzielonych działach w sklepie KappAhl.

Gdzie dostępna jest marka?

świąteczna odsłona marki kappahl dla dzieciMarka przede wszystkim ma swoje sklepy na Półwyspie Skandynawskim, a także właśnie w Polsce. Ci, którzy nie mają tyle szczęścia i nie mają sklepów stacjonarnych Kappahl w swoim mieście, w swoim miejscu zamieszkania, mogą kupować ubrania on-line. Firma Kappahl swoje ubrania wysyła niemal na cały świat, dzięki czemu zdobywa wciąż nowych, zadowolonych klientów.

Zakupy on-line

Sieć niemalże od samego początku istnienia prowadzi sklepy internetowe. To doskonały patent na to, by trafić do jak największej ilości potencjalnych klientów, co zresztą doskonale się sprawdza. W sklepie on-line znajdziemy wszystko to, co w sklepach stacjonarnych, a nawet więcej. Jeśli więc nie ma w naszym mieście sklepów Kappahl, albo nie mamy zwyczajnie czasu wybrać się na tego typu zakupy, możemy w domowym zaciszu uzupełnić garderobę dla kobiet, mężczyzn i dzieci, nawet tych najmniejszych. Kurier dostarczy nam towar do domu, a potem, w razie potrzeby, istnieje możliwość zwrotu.

Rozmiarówka dziecięca

Jak już wspomnieliśmy, firma Kappahl ma w swoim asortymencie ubrania dla dzieci, nawet tych najmniejszych. Znajdziemy tu ubrania dla dzieci w paru kategoriach wzrostowych:

44-128cm

86-128cm

134-170cm.

Możemy mieć pewność, że w sieci znajdziemy ubrania dla dziecka w każdym wieku, od 0+ – 17, a nawet więcej. Kolekcja jest bardzo zrównoważona, nawet osoby w wieku 17 lat (do 170 cm) znajdą w kolekcji ubrania dla siebie. Odzież w każdym dziale dostosowana jest do wieku naszych dzieci.

Obecność marki w mediach

„Feel” to nazwa ostatniej strategii firmy Kappahl, o której zapewne każdy z klientów sklepu słyszał. Twarzą kampanii jest była supermodelka Paulina Porizkova. W całej kampanii chodzi o uświadomienie klientów stałych, jak i nowych, że odzież ma nie tylko się dobrze prezentować i dawać pewność siebie. Przede wszystkim chodzi o to, że każdy ma się dobrze czuć w swojej garderobie – każdego dnia, w każdej sytuacji.

Ciekawostki o marce

  • Rocznie firma Kappahl sprzedaje ponad 40 milionów sztuk odzieży!
  • Zatrudnia prawie 4000 pracowników (z czego 90% to kobiety).
  • Motto założyciela firmy zawsze brzmiało i brzmi nadal: „Damy wielu ludziom możliwość eleganckiego ubrania się.”
  • W latach 70-tych, co czwarta Szwedka nosiła płaszcz Kappahl.
  • Firma produkuje również odzież ekologiczną, a pierwsza kolekcja tego rodzaju odzieży pojawiła się w sklepach już w 1993 roku.
  • Klienci mają swego rodzaju szansę decydowania o kolekcjach sprzedawanych w Kappahl. Przykładowo: Romantyczna kolekcja Vintage Stories powróciła do sprzedaży na specjalne życzenie klientów.
  • Kappahl prowadzi zbiórkę zużytych tekstyliów i butów – w Polsce również. Dzięki temu firma pragnie zwrócić uwagę na kwestię recyklingu tekstyliów. Chcą dzięki temu również uświadomić swoich klientów, jak bardzo ważne jest to zagadnienie.

You may also like

Zostaw komentarz