Start Stylowy dzieciakCo na głowie Dobierany warkocz dla dziewczynki

Dobierany warkocz dla dziewczynki

przez Redakcja
fryzura dla dziewczynki

dobierany warkocz

Niesforne włoski małej dziewczynki trudno okiełznać na wiele godzin. Kucyk szybko opada, a misterne upięcia spinkami nie sprawdzają się podczas dzikiej zabawy. Dlatego najlepiej poczesać córeczkę w dobierany warkocz, który nie tylko mocno trzyma się na włosach, lecz również bardzo efektowanie wygląda. Wymogiem jest długość włosów, którą da się zapleść, jednak sprawne mamy poradzą sobie nawet z niedługimi kędziorkami.

Jak zrobić dobieranego warkocza?

To proste! Najłatwiej wykonać dwa dobierańce, ponieważ robienie na boku jest łatwiejsze, niż robienie w tył. Dlatego.. dzielimy włosy na dwie równe (bądź nierównie, zależy gdzie wykonamy przedziałek) części. Jedną z części spinamy szczelnie klamrą, bądź związujemy gumką, aby połowy nam się nie wymieszały. Zabieramy się do plecenia warkocza. U nasady włosów, zaraz nad czołem, bierzemy pasmo włosów, które dzielimy na trzy części. Zaplatamy pierwszy raz jak normalnego warkocza, następnie z każdym „przeplataniem” dobieramy po bokach trochę włosów. Dosłownie tak, jak byśmy chciały przyczepić warkocz do głowy. Dobierane pasma mogą być grubsze, lub cieńsze, w zależności czy chcecie grubego dobierańca, czy drobnego. Pasma przeplatamy, aż skończą się nam włosy. Na końcu związujemy gumką i zabieramy się do plecenia drugiej połowy włosów.

fryzura dal małej dziewczynki

dobierany warkocz

Istnieje również coś takiego jak dobierany warkocz jednostronny. Jeśli chcecie takiego mieć na swoich włosach, wystarczy, że podczas plecenia warkocza będziecie dobierać pasma tylko z jednej strony. Jeśli coś wam nie wyszło, nie martwcie się, szybko dojdziecie do wprawy.

Dobierany warkocz – na jakie okazje?

Tak jak wspomnieliśmy – dobierany warkocz jest fryzurą trwałą (oczywiście dobrze i mocno zapleciony) , dlatego świetnie sprawdzi się na co dzień w przedszkolu. Jednak jego elegancki wygląd i możliwość wielu wariantów (jeden dobierany warkocz, dwa dobierane warkocze, warkocz dobierany od dołu, jednostronny warkocz, koszyczek itd.) sprawiają, że spełni również reprezentatywną rolę na eleganckich przyjęciach, świątecznych obiadach, czy rodzinnych imprezach. Wystarczy gdzieniegdzie wpiąć wstążkę, czy też elegancką spinkę, a zobaczycie, że warkocz całkowicie zmieni swoje oblicze.

Dobierany warkocz to również propozycja na fryzurę dla mamy – nigdy nie jest się za dużym na piękny warkocz! 🙂

 

You may also like

Zostaw komentarz