Start Lifestyle Baby shower – wyjątkowe przyjęcie dla przyszłej mamy

Baby shower – wyjątkowe przyjęcie dla przyszłej mamy

przez Patrycja Hoffmann
Baby shower - przyjęcie dla przyszłej mamy

Wiele osób nadal zastanawia się czym jest baby shower. Najprościej tłumacząc, jest to impreza dla przyszłej mamy, którą prawdopodobnie wielokrotnie widzieliście w zagranicznych filmach. Takie przyjęcie organizuje się jeszcze przed narodzinami dziecka. Z tym wieczorem związanych jest wiele ciekawych atrakcji, o których chętnie Wam opowiemy. Zastanawiacie się jak zorganizować naprawdę olśniewającą zabawę dla przyszłej mamusi? Czy zaangażować w to firmę eventową, a może samodzielnie stworzyć fantastyczny klimat, gdzie razem z przyjaciółkami będziecie się świetnie bawić opowiadając plotki? Oba rozwiązania są dobre, chociaż samodzielne przygotowanie takiego przyjęcia jest znacznie lepsze – główna bohaterka imprezy z pewnością to doceni.

Baby shower – co to w ogóle jest?

Niektórzy myślą, że to prawdziwa nowinka. Tymczasem to przyjęcie ma wieloletnią tradycję, która sięga prawdopodobnie XVIII wieku. To właśnie wtedy, w krajach anglosaskich organizowano spotkania kobiet z okazji ciąży jednej z uczestniczek. Skąd więc nazwa baby shower? Z angielskiego to połączenie nazw dziecko i prysznic, a w tłumaczeniu znaczy to mniej więcej „zalewanie” radością z okazji narodzin dziecka. Na Zachodzie jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w trakcie ciąży. Imprezy te organizowane są przez przyjaciółki, siostry, matki i to właśnie one zajmują się każdym, najmniejszym szczegółem. Dodatkowo, przyszła mama otrzymuje prezenty, które sprawdzą się idealnie w wyprawce dla malucha. W trakcie trwania przyjęcia oprócz jedzenia, picia i wręczania prezentów, można również przygotować różnego rodzaju zabawy, w których uczestniczyć będą wszystkie zaproszone osoby. Chcesz urządzić baby shower swojej przyjaciółce lub siostrze? Podpowiadamy o czym musisz pamiętać!

Baby shower - przyjęcie dla przyszłej mamy

Od czego zacząć?

Przede wszystkim data i miejsce imprezy. Nie musi być to wielka sala balowa. Wystarczy, że spotkacie się w mieszkaniu jednej z uczestniczek tego wydarzenia. Złym pomysłem jest organizowanie takiego przyjęcia – niespodzianki w domu głównej zainteresowanej. To ma być dla niej przyjemność, a po takich zabawach z pewnością pozostanie dużo bałaganu do posprzątania. Pamiętaj też, że data powinna być skonsultowana z przyszłą mamą. Niespodzianka nie będzie najlepszym pomysłem, chociaż oczywiście nie musisz zdradzać wszystkich szczegółów. Możesz także wspólnie z bohaterką tego wydarzenia ustalić listę gości. To ważne, by nie zapomnieć o jej przyjaciółkach, bliskich koleżankach, a także krewnych, z którymi ma dobry kontakt. Obecność najważniejszych osób na takim przyjęciu będzie ogromnym wsparciem. Dzięki temu stworzysz przyjemną atmosferę dla przyszłej mamy. Baby shower powinno być dopięte na ostatni guzik, ale żadna odpowiedzialność nie powinna być zrzucana na osobę, dla której przyjęcie jest organizowane.

Jak, co i kiedy, czyli o czym musimy pamiętać?

Przede wszystkim taka atrakcja musi być zorganizowana przed porodem – to jasne. Niemniej jednak baby shower warto przygotować wtedy, gdy kobieta w ciąży czuje się już naprawdę dobrze. Między 7. a 9. miesiącem możemy mówić o stabilnej ciąży, kiedy przyszła mama nie ma już mdłości i może poczuć się swobodnie ze swoim pięknym brzuszkiem. Co dalej? Oczywiście jedzenie, a więc dobrze byłoby, gdyby każda uczestniczka przyniosła coś od siebie. Możecie zrobić listę i podzielić się potrawami. Następnie pomyślcie o grach i zabawach. Nie musicie tylko siedzieć i rozmawiać, świetnie jest się trochę rozerwać. Niech to będzie karaoke z Waszymi ulubionymi piosenkami, quiz wiedzy o przyszłej mamie, albo wspólne oglądanie filmu z motywem matki i dziecka w roli głównej. Niech to będzie bardzo pozytywny wieczór! Zapewnijcie sobie czas pełen szczęścia, rozmów o dzieciach i miłych wspomnień.

Nie zapomnij o dekoracjach

Niech wszyscy wiedzą, że tu odbywa się baby shower. To dość infantylna, cukierkowa i wbrew pozorom dziecięca impreza. Muszą pojawić się kolorowe balony, torcik z pieluch, słodkie babeczki, a także napis „chłopiec”, bądź „dziewczynka”. Tego dnia naprawdę możecie zaszaleć i wszędzie poupychać dziecięce akcesoria. Pozwólcie sobie też na kolorowe girlandy, plastikowe kubeczki z zabawnymi wzorami, serwetki przypominające o motywie spotkania. Atmosfera imprezy od razu będzie radośniejsza, a Wy przez cały ten czas będziecie miały uśmiechy na twarzach. Przeniesienie się chociaż na chwilę w ten barwny, dziecięcy świat może okazać się bardzo pozytywnym zjawiskiem. Dajcie się porwać w wir zabawy! Zajadajcie się babeczkami, podrzucajcie baloniki, rozwijajcie serpentyny i rozbujajcie papierowe rozety. Jest naprawdę tyle możliwości!

Baby shower - przyjęcie dla przyszłej mamyBaby shower - przyjęcie dla przyszłej mamyBaby shower - przyjęcie dla przyszłej mamyBaby shower - przyjęcie dla przyszłej mamy

Prezenty, upominki, wyprawka

Oprócz organizacji przyjęcia nie powinniśmy zapomnieć także o upominkach dla przyszłej mamy i jej dzidziusia. Mogą to być rzeczy potrzebne do wyprawki, takie jak ubranka, pieluszki i różnego rodzaju dodatki. Jeśli każda z Was kupuje jakiś drobiazg dobrze jest zrobić listę. Dzięki temu upominki nie będą się dublować. W końcu 10 grzechotek dla malucha wydaje się być zbędne. Ale… możecie także złożyć się na jeden, duży prezent, na który rodzice maleństwa nie będą mogli sobie pozwolić. Znacznie odciążycie ich budżet, a jeśli koszty podzielicie na wszystkie uczestniczki to wyjdzie naprawdę niska kwota. Możesz podpytać przyszłą mamę czego potrzebują. Być może jest to rożek dla niemowlęcia, albo łóżeczko, a może jakaś wyjątkowa zabawka, czy ozdoba do pokoju. Ustalcie wspólnie z uczestniczkami ile jesteście w stanie przeznaczyć na taki cel. Na pewno po burzy mózgów wpadniecie na niebanalne rozwiązanie i ucieszycie przyszłą mamę!

Baby shower - przyjęcie dla przyszłej mamyBaby shower - przyjęcie dla przyszłej mamyBaby shower - przyjęcie dla przyszłej mamyBaby shower - przyjęcie dla przyszłej mamyBaby shower - przyjęcie dla przyszłej mamy

Czy to już wszystko?

Prawie. Warto jeszcze pomyśleć o uwiecznieniu tego wieczoru. Pewnie każda z Was będzie robiła zdjęcia telefonem, ale to nie to. Może przygotujecie wspólną sesję zdjęciową i zaprosicie na to wydarzenie fotografa? Nie musi tam spędzać całego wieczoru – niech będzie na rozpoczęciu przyjęcia, kiedy wszystkie macie piękne kreacje, ozdoby wiszą na swoim miejscu, a prezenty nie są jeszcze odpakowane. Może się to okazać fantastyczną pamiątką. Dodatkowo po imprezie można stworzyć pięknie zdobiony album i wkleić tam te kolorowe fotografie. Za kilka, kilkanaście lat będziecie wspominać ten baby shower razem ze swoimi dziećmi!

Baby shower w Polsce

Boisz się, że przyszła mama nie ucieszy się z takiej niespodzianki? Wybadaj grunt. Chodzi o to, żeby na takim przyjęciu każdy czuł się dobrze. Baby shower w Polsce nie jest jeszcze tak popularny jak na przykład w Stanach Zjednoczonych, dlatego też może nie być do końca akceptowany przez główną bohaterkę. Jeszcze przed organizacją całego wydarzenia porozmawiaj z nią o tym. Jeśli ma to być niespodzianka to zapytaj jedynie o zdanie, czy jest za, czy przeciw. Gdy wybierze tę drugą odpowiedź przedstaw swoje argumenty, w których powiesz o tym, że to świetna okazja do spotkania się z bliskimi i rozruszania życia towarzyskiego!

You may also like

1 komentarzy

Sami 3 marca 2018 - 22:50

Niestety nie miałam takiej imprezki, a szkoda, bo brzmi fajnie! Może zorganizuje coś takiego przyjaciółce ????

Odpowiedz

Zostaw komentarz